Przegląd szafy z ubraniami. Do zostawiania jakich ubrań mamy z reguły tendencję? Czy warto je zostawiać?


Kiedy stajemy przed koniecznością zrobienia porządków w swojej szafie z ciuchami przed wiosną to często czynność ta zabiera nam wieki. Jest tak, ponieważ do wielu rzeczy mamy ogromny sentyment, wiele ciuchów jest w naszej szafie już od bardzo dawna. Tym bardziej ciężko jest się z nimi rozstać, kiedy pomyślimy sobie, że być może moda na za jakiś czas znowu wróci. Jakie ciuchy mamy w zwyczaju zawsze zostawiać oraz czy rzeczywiście dobrze robimy?

Spora część zostawianych przez nas ubrań to ubrania tak zwane „po domu”. Nazwa ta może mieć szereg znaczeń. Może znaczyć dajmy na to, że spodnie dżinsy sklep dresowe El Polako, jakie dobrze nam jakiś czas służyły i są już dość zniszczone będą nadawały się wciąż do sprzątania. Dostępne są tutaj: . Wtedy zakładamy odzienie gorszej jakości aby nie zaplamić na przykład chlorem naszych ulubionych jeansów. Inne znaczenie takiego pojęcia może być też takie, że zostawiamy wszelkie luźne, schodzone swetry czy bluzki, jakie nie nadają się już do wyjścia, a są bardzo wygodne. Gdy przychodzimy z pracy do domu to chcemy jedynie wskoczyć w wygodne ubrania i relaksować się po całym, pełnym trudów dniu. W takich chwilach nie zwracamy uwagi na to, jak prezentują się nasze ubrania. Istotne by były wygodne. Zostawianie takich ubrań na pewno ma sens. Natomiast wtedy gdy zauważymy, iż kupka tego typu ubrań rośnie w ogromnym tempie oraz jest ona już niemal identyczna, jak naszych ubrań do chodzenia na co dzień, to oczywiście musimy się nią zająć. Należy ją wtedy przejrzeć oraz odrzucić te, jakie są w bardzo kiepskim stanie.

Następny typ ubrań, które mamy w zwyczaju często zostawiać to te, do których mamy sentyment. Wiele z nich kojarzy nam się z jakimś ważnym wydarzeniem z przeszłości. Tak jak sukienka z bolerkiem, jaką miałyśmy na balu maturalnym. Sprawdź adres: . Część ubrań jest jeszcze po naszych rodzicach i trudno nam się ich pozbywać. Rzec jasna należy zostawiać tego typu ciuchy, ponieważ może się okazać, iż ostatecznie będą znowu krzykiem mody. Może także zdarzyć się tak, że będziemy posiadać w swojej szafie ubrania bardzo unikatowe, a nawet prawie zasługujące na miano zabytkowych. Ważne, żeby zatroszczyć się o takie ubrania gdyż nieużywane mogą na przykład paść ofiarą moli. Sprawdźmy je czasem oraz odświeżmy. Można użyć woreczek z lawendą, jaki odstraszy żarłoczne owady.