Co jest niezbędne w wyprawce dla dziecka, które ma przyjść na świat


Rodzice, którzy wyczekują narodzin pierworodnego maluszka nieprawdopodobnie często nie bardzo mają świadomość co do tego, co musi się znaleźć w wyprawce. Z pewnością więc chętnie przyda im się określona podpowiedź. Szykując się do przyjścia na świat noworodka już na 100 dni przed terminem porodu przyszłe mamy chcą w szybkim tempie zgromadzić daną wyprawkę. Często jednak nie do końca wiedzą, co musi się w niej znaleźć.

wyprawka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Na pewno więc chętnie przeczytają nasz tekst. Kupując wyprawkę na pewno można kupić ubranka i kosmetyki. Wśród ubranek konieczne będą przynajmniej dwa sweterki, cienkie czapeczki i koszulki. Jeśli data dziecka w okresie lata można kupić rampersy. Popularne rampersy są nieprawdopodobnie komfortowe, bez kłopotu można będzie je założyć i zdjąć – Śpioszki dla niemowląt to też niezbędne elementy wyprawki. Śpioszki dla niemowląt przydadzą się jednocześnie wtedy, kiedy maluszek trochę podrośnie. Kiedy maluch przybędzie na świat jesienią lub zimą będziemy mogli zakupić także czapki, rękawiczek i kombinezonu. Uzupełnieniem wyprawki dla maluszka są kosmetyki niezbędne do zadbania o ciało malucha. Koniecznie musimy wiedzieć o dokupieniu delikatnego płynu do wykąpania, nawilżanych chusteczek i myjki. Pośród akcesoriów do pielęgnacji malucha muszą znaleźć się także nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, delikatna szczoteczka do włosów i ręczniki kąpielowe. Zaopatrzmy się też oliwkę, puder lub krem zapobiegający powstawaniu odparzeń. Kosmetyki i ciuszki to nie wszystkie rzeczy, których będziemy potrzebować już od samego początku.

butelki dla dzieci

Autor: essie
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo wszystko dodatkowo musimy pamiętać o zakupieniu wanienki do kąpania (warto kupić taką na stelażu) oraz przewijaka. Smoczki i butelki ze smoczkami to też niezbędne akcesoria. Ile butelek trzeba zdobyć uzależnione jest od tego, czy maluch będzie karmiony piersią czy mlekiem z butelki. Na początek więc wystarczą dwie, w razie konieczności w każdym czasie można zakupić ich więcej. Maluch będzie potrzebował oczywiście łóżeczka. Wybierając się na zakupy pamiętajmy, że maluchy dość błyskawicznie rosną. Cztery pary śpioszków na początek w zupełności nam wystarczą. W sklepach z artykułami dla dzieci często można spotkać elektroniczną nianię.