Szykowna również zimą? To jest możliwe.Zimą marzysz o prędkim nadejściu ciepłych miesięcy, by znów prezentować się jak kobieta?
Jesteś zmarzluchem, który przy pierwszym chłodzie najlepiej ubrałby puchowy kombinezon, a potem nie zdejmował go do wiosny? Mamy dla ciebie super informację – istnieje jakaś alternatywa!

Czy w okresie chłodu damy radę wyglądać wytwornie, przy tym nie marznąc?

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie – odpowiedzią jest wełna gotowana.
Warto wykorzystywać od dawna znane materiały, które poddane odpowiedniej przeróbce nie tracąc wcześniejszych zalet zyskują inne. Świetnym przykładem jest właśnie wełna gotowana, która po obróbce w dużej temperaturze staje się materiałem cieplejszym, a przy tym oddychającym, bardziej odpornym na brud. W dodatku, a to bardzo znaczące w obecnych czasach, kiedy jest to problem częsty, wełna parzona (więcej: http://www.lamalama.pl/) nie wywołuje tylu reakcji alergicznych co zwykła. Wełna gotowana występuje w całej gamie barw i deseni. Co warto wiedzieć? Sprawdź: Firma Lama. Mocnych, gdy chcesz wbrew otaczającym szarościom lśnić w myśl idei, że zima nie musi być nudna, lub spokojnych – dla wielbicieli klasycznego stylu. Na które ubrania jest odpowiednia wełna parzona?

kurtka

Źródło: pixabay.com

Właściwie co tylko chcesz! Palta i poncha, kurtki, sukienki i garsonki, spódnice i spodnie, a także dodatki: szaliki, nakrycia głowy. Właściwie ocieplone wierzchnie okrycie naprawdę świetnie zda egzamin w chłodnym czasie. Prosto się z niej szyje i świetnie nosi, bo jest przyjemna w dotyku, elastyczna, mięsista i lejąca. Wytwórcy ubrań najwyraźniej docenili te cechy, bo w wielu kolekcjach materiałem jest właśnie wełna parzona.

Możesz także zdecydować się na niesłusznie zapomniany wariant – sama kupić tkaninę i poprosić o uszycie krawcową. Chociaż jest to często odrobinę kosztowniejsza wersja, ale pamiętaj, że ubranie będzie idealnie dostosowane do twojej figury i idealnie takie, jak sobie wymyślisz. Niespecjalnie musisz w ciągu dnia natknąć się na kilka pań w bliźniaczej kurtce? To rozwiązanie jest nadzwyczaj właściwe dla pań, które wolą się wyróżniać własnym stylem na mieście.
Co ważne wełna parzona dzięki swojej wytrzymałości i uniwersalności gwarantuje,iż nie będzie to wydatek na jeden sezon. Podsumowując – zapomnij o bezkształtnej figurze w puchówce. Nadchodzącej zimy powinnaś być bez wątpienia elegancko ubrana!
Tagi: , ,