W jaki sposób zatroszczyć się o doskonały stan naszej cery? O czym trzeba pamiętać? Na co zwrócić szczególną uwagę?


Sporo pań wie o tym, iż pielęgnacja cery to coś bardzo ważnego. Tak naprawdę to na twarzy najszybciej uwidaczniają się zmęczenie, stres, pierwsze symptomy starzenia się oprócz tego to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Ciężko ją zakryć choćby jakąś częścią stroju. W związku z tym też, iż jest stale odkryta, jest również narażona na wpływ niekorzystnych czynników. Takich jak wiatr, niska temperatura, słońce. Co zatem można zrobić aby zadbać o skórę twarzy tak, aby była ona w doskonałej kondycji?

pielęgnacja twarzy

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną rzeczą jest odpowiednia ochrona przeciw słońcu.

Wejdź na stronę autora (https://europejska-dermo.pl/pl_PL/taxons/wszystkie-kategorie/dermokosmetyki/pielegnacja-ciala) – tam znajdziesz wiele zajmujących wiadomości, które zgłębią Twą wiedzę na zaprezentowany tu świeży temat.

Dużo osób wie, iż zbyt duża ekspozycja na słońcu powoduje raka skóry, natomiast nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Skóra wystawiana za często na słońce po pewnym czasie jest mniej jędrna, szybciej się marszczy, ma nieregularny odcień oraz ogólnie nie wygląda estetycznie. W momencie jak jesteśmy młodzi chcemy mieć po prostu ładną opaleniznę i nie zwracamy uwagi na późniejsze konsekwencje. Natomiast niestety w taki sposób przyspieszamy starzenie skóry i szybciej niż w przypadku kogoś kto za często się nie opalał uwidocznić się mogą oznaki starzenia. Gdy chodzi o twarz skóra jest stale narażona na działanie warunków atmosferycznych, ochrona przeciw słońcu jest wtedy czymś niezbędnym. Dobrze jest używać kremów, które posiadają filtry przeciwsłoneczne. Jest parę dobrych kosmetyków, jakie zapewniają dobrą ochronę jak chociażby Iwostin Solecrin.

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Niezmiernie ważne jest też odpowiednie nawilżenie skóry. Tym bardziej w czasie zimy, w momencie gdy twarz narażona jest na zimny wiatr jak też mróz. Także osoby, które mają cerę suchą lub mieszaną muszą zadbać o właściwy poziom nawilżenia. Świetnie sprawdzi się na pewno iwostin sensitia krem nawilżający, który jest odpowiedni również do skóry wrażliwej jak również alergicznej. Należy mieć świadomość, że wysuszona skóra ma skłonności do pękania, łuszczenia się dlatego dobrze jest o to zadbać. Prócz takiej podstawowej ochrony należy sprawdzić jaki rodzaj cery posiadamy czy jest ona bardziej tłusta, mieszana albo też sucha oraz stosować odpowiednią pielęgnacje dla takiego rodzaju. To bardzo ważne, ponieważ jak dostarczymy jej potrzebnych składników, taka cera będzie się prezentowała bardzo dobrze.