Trening kulturysty w trakcie lata – o czym warto pamiętać, aby ćwiczenia były jak najefektywniejsze?


Dla wielu młodych ludzi, w szczególności mężczyzn, kulturystyka jest stylem życia, a nie sportem, który uprawiają jako swoje hobby. Ćwiczeniom podporządkowują cały plan dnia, albowiem zależy im na dobrym zdrowiu, świetnej formie i oczywiście – na wyglądzie.

trening siłowy

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelną treścią kulturystyki jest albowiem budowanie umięśnionej, a równocześnie proporcjonalnej figury. Ćwiczenia mogą zmieniać się zależnie od pory roku.

W związku z powyższym – w jaki sposób trenować, gdy nadchodzi lato?

Nade wszystko latem można ćwiczyć na świeżym powietrzu, a nie jedynie w zamkniętej siłowni. Ciepła pogoda sprzyja samopoczuciu, gdyż nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, by się ruszać. Dzięki temu nawet się nie obejrzymy, a rezultaty nadejdą same.

Ponadto o ile zimą rewelacyjnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem dobrze jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Potrzebujemy mniej kalorii, toteż przyrządzamy sobie całkiem inne dania, niż zimą. W czasie treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszelakie grupy mięśni. Choć to trening zwłaszcza rekomendowany dla osób początkujących albo rozpoczynających uprawiać kulturystykę po większej przerwie, to idealnie nada się także dla ludzi trenujących systematycznie. Najistotniejsze w wypadku tego rodzaju treningu jest koncentrowanie się na porządnym robieniu każdego ćwiczenia z małym obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna jest właściwa technika, toteż dwa-trzy pierwsze treningi warto wykonywać pod okiem kompetentnego fachowca, jakie w razie czego poprawi nasze błędy oraz podpowie, co musimy robić inaczej.

Najgorsze dla kulturysty są sterydy. Rzecz jasna pozwalają na błyskawiczne zrobienie umięśnionej sylwetki, do której dążymy, lecz wiążą się z niejednym minusem. Mogą przyczyniać się do wielu dolegliwości, w tym wątroby, serca, nerek lub nawet nowotworów oraz bezpłodności.http://zdrowe-jelita.com/pl/stan-flory-bakteryjnej mikrobiota jelitowaU panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet zaś – męskie, razem z zanikiem comiesięcznego okresu.

Zatem nie zapominajmy, iż żadnym wyczynem jest urosnąć, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeżeli mięśnie będą wynikały z naszej konsekwentnej pracy jak również stosownej diety.