Co ma do zaproponowania współczesny Lublin? Dlaczego warto tam pojechać? Co można zobaczyć?Jest największym miastem we wschodniej części Polski, a ze względu na wyjątkową zabudowę i oryginalne zabytki może się też okazać atrakcyjnym celem wycieczki. Lublin, leżący w odległości ledwie stu kilometrów od granicy z Ukrainą oraz Białorusią, zachwyca swoją historią oraz oryginalnymi obiektami. Na które z nich trzeba zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

lublin

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie na terenie pięknej Wyżyny Lubelskiej jest jednym z takich czynników, dzięki jakim Lublin został miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez różnych ludzi. Jakimi walorami przyciąga ten wyjątkowy ośrodek miejski? Dla dużej liczby osób Lublin jest przede wszystkim miejscem ważnych wydarzeń historycznych. To w Lublinie do zawarcia unii pomiędzy Polską i Litwą, to w Lublinie swą siedzibę Trybunał Koronny dla Małopolski. W tamtych dziejach miasto było też ważnym ośrodkiem handlowym oraz miejscem, w jakim rozwijały się ruchy reformacyjne. W Lublinie w listopadzie 1918 roku powstał Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, natomiast w 1944 roku miasto to stało się siedzibą władz Polski Ludowej. Dziś jest istotnym ośrodkiem kulturalnym i akademickim, a swoją cudowną architekturą zachęca turystów coraz bardziej chętnie odwiedzających wschodnie tereny Polski. Jakie zabytki cieszą się tu najbardziej znacznym zainteresowaniem?

W gronie najbardziej chętnych odwiedzanych miejsc znajduje się teren Starego Miasta, jakiego wspaniałą ozdobą jest ratusz.

Przeczytaj oprócz tego takie ciekawe wskazówki z witryny (https://sport-dog.pl/), które znajdziesz pod tym linkiem – one także opisują niniejsze zagadnienie.

Wśród zabytków sakralnych godna uwagi jest cudowna katedra oraz klasztor Dominikanów, który ze względu na umieszczone tu kaplice rodowe jest ważnym miejscem dla miłośników historii. Istotnym celem turystycznych wypraw jest również zamek, jakiego historia sięga XIV wieku. Obecnie w jego zabytkowych wnętrzach mieści się muzeum, którego ekspozycja pozwala zapoznać się z przeszłością miasta w atrakcyjny i przyjemny sposób.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści (http://mdlabels.pl/oferta/etykiety/pell-off/) swojego wpisu.

Na uwagę zasługuje też pałac Lubomirskich z drugiej połowy XVII wieku. W tym mieście znajduje się niezliczona liczba centrów handlowych, w których można nabyć potrzebne sprzęty – domowe urządzenie do waty cukrowej.

Zakupy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla turystów odwiedzających to miasto cennym zabytkiem jest także tutejszy żydowski cmentarz, jaki zachwyca starymi macewami i przypomina o ważnej grupie dawnych mieszkańców miasta. Lublin to przede wszystkim istotny współczesny ośrodek handlu oraz rozrywki. Na zakupy w Lublinie decydują się mieszkańcy całego województwa lubelskiego, bo to tu spotkamy najbardziej ważne markety z artykułami budowlanymi, sprzętu agd lub spożywcze takie jak te: zajrzyj pod ten adres. Korzystnie przyjechać do Lublina żeby zwiedzać, równie jednakowoż korzystnie jest się tu zjawić, by zrobić konkretne zakupy.
Tagi: , , , ,