Jak w efektywny sposób odzyskać długi? Parę rzeczowych porad dla przedsiębiorcówNieuczciwi partnerzy, którzy zwlekają z zapłatą należności mogą w końcu doprowadzić do upadłości swego wierzyciela. Oczywiście od czasu do czasu słyszymy w radiu albo czytamy w prasie o firmach upadających z tego właśnie powodu, ale przecież każdy zarządca, tak dużej spółki czy małej przetwórni, chce odzyskać uczciwie zarobione pieniądze.

Nawet jeżeli konkretna firma świetnie prosperuje. W rzeczywistości możliwości manewru raczej nie jest zbyt wiele, oczywiście jeśli mamy na myśli całkowicie legalne sposoby walki z dłużnikami.
Kto zamierza szybko i sprawnie odzyskać długi, ten musi równie szybko podejmować określone decyzje. Wierzytelności czasami opiewają na niebotyczne sumy, więc pośpiech jest jak najbardziej uzasadniony. Zobacz więcej: na czym polega wierzytelność. I nawet jeden dzień spóźnienia warto wyjaśniać, choćby w rozmowie telefonicznej. Powody zwłoki mogą być przeróżne – niekiedy poważne, a niekiedy bardzo prozaiczne: księgowa (http://www.sigma-rachunkowe.pl) na wczasach czy L4, awaria oprogramowania, przenosiny pod inny adres. Jeżeli faktura została wysłana

Długi przy kredycie

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

listownie, to mogła zwyczajnie zaginąć. Mogła również zawieruszyć się pośród mnóstwa pozostałych dokumentów, jakie zalegają biurka szefów i księgowych, a nawet asystentek. Jak już zauważyliśmy, krótkie opóźnienia można dość szybko wyjaśnić, natomiast istotne jest to, żeby rozmowa z dłużnikami była przeprowadzona rzeczowo oraz w taktowny i grzeczny sposób. Jeżeli brakuje czasu na chociażby parominutową rozmowę, to można także zredagować maila z lapidarnym przypomnieniem.

Nie trzeba być dyrektorem potężnej firmy, aby wiedzieć, że samodzielna windykacja nie zawsze jest efektywną. Jeżeli dłużnik zbyt długo zwleka z uregulowaniem należności, to wówczas warto poszukać w sieci dobrej firmy windykacyjnej. Przed podpisaniem umowy należy obligatoryjnie dokładnie przeglądnąć informacje umieszczone na konkretnej witrynie internetowej, a także poznać oceny internautów.

Czy zainteresowała Cię treść tej strony? Chcesz poznać więcej informacji? To, odwiedź stronę, która da Ci dużo interesujących faktów.

A jeśli i takie działanie nie satysfakcjonują prezesa, to oczywiście może sprzedać wierzytelności. W rzeczywistości każdy zarządca musi przemyśleć wszystkie plusy i minusy, żeby następnie podjąć słuszne decyzje. Tak czy inaczej, trudno tu podsunąć jedno uniwersalne rozwiązanie, bo i zapewne co poniektórzy menedżerowie całkowicie zrezygnują z windykacji, jeśli dług opiewa na niewielką kwotę.

Tagi: , ,