Pokój dziecięcy: co brać pod uwagę, by stworzyć miejsce idealne dla naszych pociech?Urządzenie dziecięcego pokoju na pewno nie jest łatwe. To niezwykłe pomieszczenie w domu powinno nie tylko podobać się najmłodszemu, ale być również bezpieczne oraz użyteczne. Tylko wtedy uwzględniona może być w nim jednocześnie zabawa, a także nauka. O czym pamiętać? Czym kierować się podczas urządzania dziecięcego świata? Na , które meble postawić?

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Pokoiki dla dzieci warto urządzić w jasnych, przyjaznych barwach. Doskonale sprawdzają się barwy pastelowe, które nie przytłaczają przestrzeni. Korzystniej jest unikać barw mocnych oraz zbyt wyraźnych – będą bardziej stosowne raczej dla pomieszczenia salonowego czy dużych,otwartych pomieszczeń. Pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim miejscem bezpiecznym (meble dziecięce i młodzieżowe). Z tego powodu tak ważne jest, by zainstalować w nim meble nie stanowiące dla pociech żadnego zagrożenia. Niezależnie od tego czy kupujemy łóżka do pokoju dziecięcego, czy właśnie decydujemy się na regał, zawsze warto dokładnie obejrzeć zakończenia mebli. Nie powinny one mieć żadnych ostrych elementów, o które dziecko mogłoby na przykład rozciąć głowę. Jeżeli meble są malowane, warto jest zapytać jaka farba została użyta. Nie może ona być toksyczna. Jeśli sprzedawca nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na takie pytanie, korzystniej jest znaleźć meble w jednolitym kolorze. Łóżka do pokoju dziecięcego powinny mieć również dopasowany materac. Nie może być on za bardzo miękki ponieważ może mieć wpływ do powstawania wad postawy. Ten zbyt twardy może z kolei spowodować bóle kręgosłupa u dziecka. Dostępne aktualnie łóżka do pokoiku dziecięcego to modele nie tylko tradycyjne, ale również wzbudzające zachwyt rozmaitymi kształtami- sprawdź: polecana oferta łóżek dziecięcych. I tak nie stanowi żadnego problemu zakup łóżka w kształcie na przykład samochodu.

łóżko dla dziecka

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku rodzeństwa świetnie sprawdzą się znane oraz cenione łoża piętrowe, które zazwyczaj są tylko lakierowane. Mają wobec tego bardzo neutralny design. Doskonale urządzony pokój dziecięcy jest pomieszczeniem ładnym, przyjaznym i bezpiecznym. To prawdziwe królestwo maluchów, które na początku w pokoiku się tylko bawią, ale z czasem chcą się w nim także uczyć. Z tego powodu tak ważne jest, aby do aranżowania tego pokoju dla dziecka bardzo mocno się zmobilizować. Pokoik dziecięcy powinien być naprawdę niesamowicie efektowny!
Tagi: , , , ,