Które urządzenia wykorzystywane są najczęściej do mycia i sterylizacji narzędzi medycznych.Podczas realizacji rozmaitych zabiegów tam gdzie jest to możliwe wykorzystuje się jednorazowy sprzęt. Wtedy można mieć absolutną pewność, że wszystko jest bez bakterii i wysterylizowane. Lecz nie zawsze się tak da, w przypadku jakiś droższych narzędzi nie byłoby możliwe stosowanie ich osobnych dla wszystkich pacjentów, gdyż znacząco zwiększyłoby to koszty wszystkiego.

wirus

Źródło: flickr.com
Dlatego też stosowane są sprzęty i narzędzia wielorazowe, a po skończeniu będą one bardzo dokładnie myte i poddane sterylizacji. Jest to niezbędne do tego, żeby nie przenosić żadnych bakterii i wirusów na pacjentów – dawniej kiedy nie przestrzegano tak ściśle zasad higieny pojawiało się mnóstwo zakażeń. Aktualnie też takie ryzyko może się pojawić, ale tu bardziej zależeć to będzie od dokładności przeprowadzenia sterylizacji i odpowiedniego sprzętu do niej zastosowanego – jak zamówić sterylizator parowy. Na szczęście współczesne urządzenia są bardzo skuteczne i jednocześnie łatwe w obsłudze. Dzięki temu wszystko zostaje w rękach pracownika, jaki ponosi za to odpowiedzialność, bo sprzęt nie powinien zawieźć.

domowy sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W zasadzie w każdym gabinecie lekarskim, stomatologicznym czy chirurgicznym, w jakim przeprowadza się jakieś zabiegi konieczny jest jakiś sterylizator. Do wyboru jest ich parę rodzajów, ale jednym z najlepszych i najskuteczniejszych urządzeń tego typu jest sterylizator parowy. Ta technika sterylizacji jest bardzo bezpieczna, dzięki czemu spełnia wszelkie wymogi sanitarne i normy, i będzie się nadawać do wszystkich gabinetów. Parowe sterylizatory są także sprzętami niezawodnymi, przez co będą mogły służyć przez długi okres czasu. W wielu przypadkach bardzo dobrze sprawdzają się też nowoczesne myjnie – dezynfektory. W nich dodanym procesem jest dokładne mycie znajdujących się w środku różnych elementów wyposażenia i narzędzi. Wykorzystuje się je przeważnie w szpitalach, laboratoriach i gabinetach stomatologicznych, dzięki czemu znacząco ograniczają koszty. Dostępne są w dużej ilości modeli, dzięki czemu można będzie dobrać takie urządzenie do swoich wymagań.
Tagi: , ,