Czy warto stosować botoks, żeby poprawić swoją urodę? Co powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?


Współczesny świat nie wydaje się zbyt prosty dla pań. Wymaga on bowiem, by sprawy załatwiała ona z gracja i to na wysokim obcasie, miała talię osy, a oprócz tego piękną, prawie dziecięcą cerę w wieku 40, a nawet więcej lat. Normalne kremy, różne najnowsze specyfiki, mimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach dać nam takich rezultatów, jakich się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z botoksu.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu daje bardzo szybki efekt, ale niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością niepowodzeń. Co więc wiedzieć nim zdecydujemy się na tego typu krok? Botoks to właściwie jedna z najbardziej mocnych naturalnych trucizn, jaka jednak w niewielkich ilościach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii i medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, a wszystko to w mało inwazyjny sposób. Pomaga w związku z tym w wygładzaniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią pomiędzy brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda dosyć często używana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy tak zwanych zmarszczek palacza nad górną wargą. Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek w okolicach szyi i na dekolcie. Botoks, który jest wstrzykiwany w okolicach konkretnych zmarszczek zablokowuje odpowiednio przewodzenie impulsów nerwowych, które powodują skurcze mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej tworzenie się. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, które w danym obszarze twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, więc ulega rozluźnieniu. Dla szukających danych – link.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są jedynie małe fragmenty skóry, więc reszta mięśni jest w stanie funkcjonować w normalny sposób, zaś twarz nie prezentuje się dziwacznie. Zaraz jednakże po zabiegu skóra często jest w jakimś stopniu podrażniona, a nawet może pojawić się malutki siniak, jednak te objawy trwają nie aż tak długo oraz szybko skóra powraca do normy – instytut dermamed. Rezultat kosmetyczny wykorzystania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dobach, natomiast poprawą wyglądu możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba także dodać, iż dość popularny jest także laser frakcyjny, przynosi on też ciekawe rezultaty.