Rodzaje reklamy wizualnej


Rozmaite odmiany reklamy są bardzo popularne i stanowią od pewnego czasu znaczną część codziennej rzeczywistości. Występują one w mediach do których należy radio, telewizja czy sieć WWW, jak również w wielu innych miejscach. Ulice w miastach pełne są różnego typu reklam. Ich wymiary i wygląd są różnorodne, jednak posiadają wspólny cel.

Pod kloszem

Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/

Każda służy do przyciągnięcia wzroku, a więc – do nakłonienia potencjalnego klienta, by odwiedził dany sklep czy inny punkt i zainteresował się oferta. Ulotki i katalogi reklamowe można otrzymać w wielkich ilościach na ulicach. Sposobów jest więc bardzo wiele, w tym niektóre bardzo innowacyjne, do których należy reklama LED pasujące do współczesnego odbiorcy i jego wymagań.

Szyldy i witrynyJedną z metod reklamowania danego towaru i usług, jest używanie szyldów. Szyld jest płaskim kawałkiem jakiegoś tworzywa, najczęściej metalu, na którym umieszcza się litery.

Namawiamy – naciśnij tutaj impregnacja posadzek betonowych i przenieś się na inną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie nowe oraz rzetelne wiadomości.

Szyldy znane i wykorzystywane były już bardzo dawno. Zmienia się tylko ich forma oraz wykorzystane tworzywa, zależnie od panujących mód i istniejących opcji. Gdzieniegdzie działalność właścicieli szyldów jest ograniczona z uwagi na charakterystyczny rodzaj otoczenia.

Jeśli uważasz, że przedstawiana tematyka jest zajmująca, wejdź na ten odnośnik, w najświeższym tekście również odnajdziesz coś godnego zainteresowania.

Taki przypadek występuje w Krakowie, w którym okolice Rynku stanowią miejsce zabytkowe i szczególnie chronione, więc wszystkie szyldy muszą być dostosowane do odpowiednich zasad. Reklamą każdego sklepu czy punktu usługowego od wieków jest jego wystawa. Umieszcza się tam rozmaite, mające przykuć wzrok klientów, przedmioty. Nierzadko stosuje się folię do oklejania witryn, dzięki czemu można tworzyć różnorodne efekty.

Reklama z wykorzystaniem światłaZnane są formy reklamy, które widzialne są także nocą. Wielkie metropolie są miejscami, w których można zobaczyć wielkie ilości tych świateł. Czasami jest ich tak dużo, że oświetlają całą okolicę. Wyświetlacze LED są obecnie w powszechnym użyciu, a mają bardzo rozmaite kształty. Będą to między innymi tablice podświetlane, służące na przykład do pokazania jadłospisu baru, czy tablice tekstowe, informujące na przykład o godzinach otwarcia określonego sklepu.