Co to jest ginekologia estetyczna i w jakim wypadku pójść do specjalisty? Czytaj na ten temat więcej


Kompleksy to coś powszechnego. Sporo pań wstydzi się różnych rzeczy we własnym wyglądzie. Z pewnością jest to bardzo silne uczucie oraz przeświadczenie o swojej niedoskonałości, które nieraz powoduje wstyd i zamykanie się w sobie. Często jednak kompleksy biorą się z naszej głowy jak też są swego rodzaju wymysłem, ponieważ gdyby zapytać kogoś o ten konkretny mankament, najpewniej nawet nie widziałby żadnego problemu. Jednak czasem faktycznie mamy do czynienia z rzeczywistym problemem, którypomimo, iż jest natury estetycznej nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Ten temat jest szczególnie wstydliwy oraz kłopotliwy jak dotyczy okolic intymnych. Gdzie się udać i co można zrobić z takim problemem?

Estetycznymi problemami miejsc intymnych zajmuje się ginekologia estetyczna, służy ona polepszeniu wyglądu okolic intymnych przy pomocy różnego rodzaju zabiegów. Jest ona w mniejszym stopniu inwazyjna aniżeli standardowa chirurgia ginekologiczna, gdzie zabiegi takie jak operacja plastyczna pochwy czy korekcja warg sromowych są aż tak ingerujące w kobiece ciało, że wymagają rekonwalescencji w celu powrotu do wcześniejszej codziennej aktywności – dowiedz się więcej. Dlatego ta dziedzina jest dobrą alternatywą rzecz jasna tam, gdzie jest to możliwe i problemy nie są aż tak duże.

zabieg

Autor: Optopol
Źródło: Optopol

Zabiegi tego rodzaju przeprowadzają wyspecjalizowani lekarze ginekologi w swoich gabinetach.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy optyk trejnowski tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Nie trwają tyle co bardziej inwazyjne zabiegi co jest wielkim plusem. Takim zabiegom poddają się panie niezależnie od wieku. W młodym wieku kompleksy natury intymnej mogą skutecznie zniechęcać do kontaktów intymnych albo nawet wchodzenia w związki, co często odbija się na reszcie życia – czytaj więcej na . Po urodzeniu dziecka natomiast panie czasem skarżą się na poziom życia seksualnego w związku ze zmianami, jakie zaszły w budowie pochwy.

Właśnie takie zabiegi są w stanie polepszyć wygląd narządów intymnych. Z czasem natomiast idący naprzód proces starzenia również kiepsko wpływa na okolice intymne, z czym można z dobrym skutkiem walczyć przy pomocy różnego rodzaju zabiegów, gdyż dziś leczenie farmakologiczne nie jest jedynym skutecznym rozwiązaniem. Dobra skuteczność tej dziedziny powoduje, iż wciąż więcej kobiet używa takiej formy pomocy, mogąc z powrotem czerpać przyjemność z życia intymnego.