Ogrodowe place zabaw dla dzieci – jak urządzićDzieci mają zazwyczaj dużo energii, której gdzieś muszą dać upust. Ogródek to dla nich świetne miejsce by się wybiegać bądź nawet wspinać po drzewach. Efektem takiej zabawy mogą jednakże być połamane drzewka, zadeptane grządki jak też zniszczone rabatki kwiatowe. W jaki sposób więc urządzić ogrodowy plac zabaw by maluchy czuły się na nim doskonale, a dorośli nie musieli obawiać się strat w roślinnej kolekcji?

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Aby zabawa w ogrodzie była uciechą, warto dla maluchów wydzielić odpowiednio przygotowany kącik, czyli ogrodowy plac zabaw. Dzięki temu zapewnimy maluchowi bezpieczeństwo jak też uchronimy się przed bezładnym rozlokowaniem sprzętów a także porozrzucanych zabawek w reprezentacyjnych zakamarkach ogródka. Warto żeby bawiące się tutaj dzieci, szczególnie jeśli są jeszcze małe, były dostrzegalne z okien mieszkania czy z ogrodowej altanki, tak żeby ich opiekunowie mieli kontrolę nad tym, co dzieje się na placu zabaw. Plac zabaw dla maluchów powinien być osłonięty od wiatru jak też częściowo zacieniony. Znakomite będzie miejsce nasłonecznione rankiem, na którym po nocnych opadach deszczu, wyposażenie placu zabaw szybko wyschnie (interesujący wpis: ). Miejsce zacienione z kolei przyda się w porach najsilniejszego nasłonecznienia. Pod plac zabaw dla maluchów możesz przeznaczyć miejsce pokryte trawą. Jeśli przewidujemy umieszczenie większych sprzętów do zabaw ruchowych, warto jednak pomyśleć o nawierzchni amortyzującej ewentualne upadki.

Jeśli jesteś zdania, że chcesz znaleźć analogiczne materiały, to zobacz wskazówki ze strony (http://www.copyline.pl/serwis/) – to nieco odmienny punkt widzenia, ale też jest godny polecenia.

Plac zabaw warto także ogrodzić niewielkim płotkiem aby dzieci wiedziały w którym miejscu kończy się określone dla nich miejsce. Dojście z domu do placu zabaw winno omijać ogrodowe rabaty aby biegające dzieci nie nadszarpnęły roślin.

Najodpowiedniej ażeby na plac zabaw biegła krótka, szeroka a także prosta drożyna. Kiedy mamy już wyselekcjonowane miejsce na ogrodowy plac zabaw, musimy się zastanowić jakie wyposażenie placu zabaw dla dzieci okaże się przydatne. Przede wszystkim elementy wyposażenia muszą być dopasowane do rozmiarów ogródka jak też powierzchni przeznaczonej dla dzieci. Uwzględnijmy tutaj również konieczność pozostawienia wolnej przestrzeni między urządzeniami do zabaw a pozostałymi elementami ogrodu, w szczególności elementami wystającymi bądź twardymi, tak by dzieci miały swobodę ruchu.

Zobacz fakty: Magicnets

Tagi: , , ,