Masz kompleksy? – wybierz się do stylistki lub innego eksperta


Atrakcyjny wygląd – dla wielu z nas jest niezwykle ważny. Niekiedy udajemy, że ma on znaczenie drugorzędne, że wolimy się skupić na ważniejszych kwestiach, że dbanie o siebie jest przereklamowane. Niemniej w praktyce dla każdego z nas jest ważne, aby prezentować się jak najlepiej, by robić wrażenie na innych ludziach, żeby odbierali nas jak najbardziej pozytywnie – jednak nie jest to takie proste.

jak zwalczyć kompleksy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Nie ma zapewne ani jednej osoby, która byłaby w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Każdy z nas ma choć jeden kompleks, choć jeden defekt, który spędza mu sen z powiek. Najczęściej bardzo staramy się nad wszelkimi niedoskonałościami pracować. Czasem jest to naprawdę niewielki drobiazg, jakiego raczej nie dostrzegają inne osoby, ale niekiedy potrzebna jest prawdziwa metamorfoza totalna. Rezultaty jednak bywają przeróżne. Bywa, że pomimo usilnych starań, kłopot stale nie chce ustąpić. Niektórzy potrafią się z tym pogodzić i zaakceptować tego typu stan rzeczy, ale inni wpadają w coraz większe kompleksy i nie potrafią skoncentrować się na innych aspektach ze swojego życia i na istotniejszych sprawach. Niekiedy defekty w wyglądzie mogą wręcz wpędzić w depresję.

Jeżeli zatem są one dla nas poważniejszym problemem, warto skupić się na tym, by się ich pozbyć. Jakim sposobem? Zależy to od tego, czego dotyczą kompleksy. Jeżeli przykładowo sylwetki – postarajmy się zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Więcej biegajmy, pływajmy, zapiszmy się na tańce bądź na aerobik. Pomocna może być również dieta. Jednakże to, jak podkreślona zostanie figura, wiąże się również z ubiorem. Fachowa osobista stylistka warszawa, doradzi ci, jakie stroje dobierać, by twoja sylwetka wyglądała zdecydowanie korzystniej niż dotychczas.

porady stylistki

Źródło: pixabay.com

Jeśli natomiast nie podoba ci się wygląd twoich włosów albo twojej cery, pomocne będą kosmetyki. Musisz jednakże bardziej się postarać, aby dobrać takie, które rzeczywiście będą dla ciebie odpowiednie. Niestety nawet najlepsze specyfiki mogą mieć różne działanie w zależności od konkretnej osoby. Warto również poradzić się eksperta, który z pewnością coś ci w fachowy sposób doradzi. Kosmetyczka czy dermatolog mają zdecydowanie większą wiedzę i znacznie większe doświadczenie. Czasem nie warto się męczyć, skoro rozwiązanie możemy mieć pod nosem (dowiedz się).