Czym jest castagnus i do czego jest przydatny? Czy warto go stosować czy może jednak warto wybrać coś innego?

0 Comment


Castagnus jest ziołowym lekiem, jaki ostatnimi czasy jest wciąż bardziej popularny. Wpływa na właściwą regulacje cykli, ułatwia owulację oraz do tego rosną szanse bycie w ciąży. Czy faktycznie w ten sposób to działa?

Jest to lek ziołowy, który posiada wyciąg z niepokalanka mnisiego. Jest bardzo dobry w regulacji krwawienia miesięcznego, pomaga także wyeliminować krwawienia między miesiączkami, zmniejsza też pms. Poleca się go kobietom, jakie cierpią na mastodynię, czyli bolesne obrzmienia sutka. Castagnus działa regulująco na na organ przysadki mózgowej, jaka odpowiedzialna jest za regulację wydzielania hormonów – poznaj aptekę Świat Leku (poznaj aptekę Świat Leku). Jest w stanie wyregulować cykl miesiączkowy i owulację, dzięki czemu pomaga zajść kobiecie w ciążę. Ginekolodzy zapisują go pacjentkom z łagodnymi problemami jeśli chodzi o układ rozrodczy, co do jakich nie trzeba jeszcze zaprowadzać leczenia hormonalnego.

leki

Autor: Ly Thien Hoang (Lee)
Źródło: http://www.flickr.com

Castagnus powinno się przyjmować codziennie z rana przez okres trzech miesięcy. Przyjmować go trzeba przez cały cykl, nie robiąc żadnej przerwy. Kobiety o wadze ciała do 60 kilogramów muszą zażywać jedną pastylkę na dzień, natomiast kobiety o wadze powyżej 60 kilogramów muszą brać dwie tabletki. Ginekolog oczywiście może przepisać inne dawki, jednakże takie dawki jest optymalne dla większej ilości pań – https://www.swiatleku.pl/product/castagnus-tabletki-30-szt/ (https://www.swiatleku.pl/product/castagnus-tabletki-30-szt/) aptek. Jeżeli występują niewielkie problemy z okresem, przykładowo plamienia pomiędzy cyklami, to możemy spróbować to uregulować lekami ziołowymi. Dobrze by było najpierw wykonać badania, za pomocą których sprawdzimy ilość prolaktyny.

Jak występują poważne problemy z miesiączkami, to znaczy są obfite krwawienia i przedłużające się cykle, to nie warto sięgać po lek, lecz najlepiej od razu wybrać się do lekarza specjalisty. Pewnie doktor w takiej sytuacji stwierdzi, że Castagnus to za mało i zleci leczenie hormonalne. Pamiętajmy, aby zawsze nabywać tego typu lek, ale również inne jak olejek terpentynowy w rekomendowanych sklepach, dzięki temu będziemy mieć pewność, że taki zakup będzie najwyższej jakości. Chodzi tutaj także o nasze zdrowie, gdyż kupowanie takich specyfików z niepewnych źródeł może nieść ze sobą spore kłopoty.
Tagi: , ,