Preparaty kosmetyczne z organicznych składników


W zasadzie od niepamiętnych czasów wykorzystywano rozmaite preparaty do poprawiania wyglądu oraz pielęgnacji ciała. Na początku były to tylko preparaty wytwarzane z naturalnych składników pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Z biegiem lat zaczęto produkować coraz bardziej złożone środki w wyniku łączenia substancji ze sobą.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Przy okazji postępu technologicznego oraz rozwoju chemii zaczęły powstawać kosmetyki ze składników uzyskiwanych Sztucznie. Elementy pochodzenia naturalnego zaczęły zanikać lub pojawiać się wyłącznie w formie ekstraktów. Wraz z tym można było zaobserwować duży wzrost pojawiania się rozmaitych reakcji uczuleniowych. Coraz więcej osób zauważało u siebie uczulenia na różnorodne kosmetyki. Potrzebny był więc swego rodzaju powrót do naturalnych składników. Przykładem nieuczulającego kosmetyku jest szare mydło, które nie zawiera substancji zapachowych oraz barwników. Wytwarza się także różnorodne naturalne kosmetyki do stóp i tak dalej – .

Ostatnio aspekty ekologii i zdrowego stylu życia pojawiają się niezwykle często. Wiele osób zwraca uwagę na to, co je i jakich środków używa na co dzień. Powstaje coraz większa liczba sklepów ze zdrową żywnością, która nie zawiera substancji chemicznych. Tak samo jest z preparatami kosmetycznymi. Poza znacznie mniejszym niebezpieczeństwem pojawienia się reakcji alergicznej niewątpliwą pozytywne jest również to, że środki tego rodzaju nie zanieczyszczają środowiska. Można też nabyć naturalne środki do mycia i czyszczenia. Chętnie wybierane są przykładowo naturalne gąbki i pumeksy do higieny na co dzień.

Dłonie stanowią element ciała szczególnie narażony na różnorodne niebezpieczeństwa i urazy. Bardzo częstym problemem jest przykładowo wysuszenie skóry dłoni. Bierze się to często z używania detergentów i innych środków chemicznych, które mają niekorzystny wpływ na naskórek. Wykazano bardzo pozytywne działanie części substancji pochodzenia naturalnego na skórę dłoni (naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci). Są to przede wszystkim różnorodne składniki zmiękczające i wygładzające. Naturalne kosmetyki do rąk zawierają przykładowo wyciąg z różnorodnych roślin, naturalnej oliwy czy miodu. Składniki dobiera się w oparciu o ich właściwości korzystne dla ludzkiej skóry.