Rodzaje okularów – zobacz, które są odpowiednie dla ciebie


Jeżeli dopiero idziesz do optyka, powinieneś zdawać sobie sprawę, że nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki dobierasz samodzielnie, zależnie od swoich upodobań oraz możliwości budżetowych, o tyle szkła dostosowane są do konkretnej wady wzroku. Co należy o nich wiedzieć?

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko mamy soczewki dla osób krótkowzrocznych i dalekowzrocznych. To dwa podstawowe typy, jednak czasem dużo korzystniejszym wyjściem są okulary progresywne.

Jeżeli masz ochotę przeczytać następne wiadomości utrzymane w tej tematyce, zobacz link (https://www.restylane.com/pl/jak-dbac-o-usta). W tamtym miejscu także odnajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Czym się cechują? To okulary, po jakie na ogół sięgają ludzie po czterdziestym roku życia – można w nich zarazem znakomicie widzieć obiekty położone dalej, jak i czytać książkę, do czego służą ich dolne fragmenty. Niektórzy muszą nauczyć się ich użytkowania, bowiem na początku może się wydawać, iż pole, na które spoglądamy, ucieka. Jednak nauka nie trwa dłużej aniżeli 14 dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy takiego rozwiązania, ponieważ obraz jest niewyraźny wyłącznie wtedy, gdy chcemy widzieć coś z bliska, możemy zdecydować się na po prostu okulary do czytania – praktyczne okulary (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) do czytania. Z nimi znowu normalnie przeczytasz wiadomość na telefonie lub skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Będziesz z powrotem normalnie żyć.

Poza okularami do czytania wyróżnia się również okulary do komputera, które chronią oczy przed zbytnim przemęczeniem. W przypadku, gdy nasza wada jest poważna i nie możemy poradzić sobie bez szkieł, dobrze jest kupić okulary przeciwsłoneczne z należytą dla siebie mocą optyczną – okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko zabezpieczają oczy przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV, ale również pozwalają

okulary

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

cały czas cieszyć się bardzo dobrą ostrością widzenia. Niestety nie dla każdego są przeznaczone, głównie z powodu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, toteż należy skontaktować się z salonem optycznym, w jakim zamawiamy swoje szkła i zasięgnąć więcej informacji.

Powyższe sugestie na pewno pomogą w wyborze właściwych szkieł dla siebie. Pamiętaj, że w celu otrzymania szczegółów i fachowej wiedzy najkorzystniej jest udać się do okulisty, który zbada twoje oczy oraz wypisze stosowną receptę. Warto jest zatroszczyć się o swoje oczy, by dobrze służyły nam przez całe życie, jak również nie sprawiały kłopotów, z którymi trudniej będzie sobie poradzić.