Zadbaj o oczy

0 Comment


Liczba obecnie znanych chorób wzroku jest spora i nieustannie rośnie. Generalnie choroby takie występują od bardzo dawna, ale czasy obecne szczególnie temu sprzyjają. Zwłaszcza zagrożone są osoby, których praca opiera się na wielogodzinnym siedzeniu przed ekranem komputera. Tym sposobem osoby te zbyt często przemęczają narząd wzroku, szczególnie że człowiek patrzący na monitor mruga o wiele mniej razy niż normalnie. A zmniejszona częstotliwość mrugania może doprowadzić do wysychania oczu, które to jest niebezpieczne dla ich zdrowia.

Dieta dla zdrowych oczu

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Korzystnym zjawiskiem jest z kolei fakt, że coraz większa liczbę chorób narządu wzroku można aktualnie wyleczyć. Można powiedzieć, że wraz ze wzrostem ilości typów chorób wzrasta także liczba sposobów terapii. Pocieszający bywa także fakt, że nie każda choroba wymaga interwencji o charakterze operacji. Pomoc specjalisty w zakresie okulistyki (https://optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Okulistyka-dziecieca/Najczestsze-pytania-i-odpowiedzi/7-Czy-operacja-zeza-jest-calkowicie-refundowana-p) jest coraz częściej poszukiwana. Świadczyć może o tym duża częstotliwość wyszukiwania w Internecie haseł takich jak „okulista Bielsko-Biała”.

Terapia zezaZez jest dosyć często pojawiającą się dolegliwością dotyczącą oczu. Polega na nieprawidłowym ustawieniu gałek ocznych. Rodzaj leczenia zależy od poziomu wady i jej rodzaju. Jeżeli wada jest nieznaczna, konieczne jest regularne kontrolowanie jej w specjalnej poradni, a poza tym cała czynność opiera się na specjalnych ćwiczeniach. Polegają one najczęściej na wodzeniu wzrokiem za pokazywanym przedmiotem, dzięki czemu oczy uczą się „współpracować”. Oprócz tego przewidziane są też ćwiczenia na profesjonalnych maszynach. Przykładowo w poradni terapii zeza u najmłodszych mali pacjenci zaglądają do specjalnego przyrządu i ich rolą jest połączyć części ze sobą, przykładowo pomóc pieskowi znaleźć się w domku. W taki przyjemny dla dzieci sposób odbywa się leczenie wady wzroku.

Autor: StaR DusT

Laserowa korekcja wzroku
U osób z bardzo dużą wadą wzroku konieczne jest używanie o bardzo silnych szkłach. Przez długie lata nie było innej możliwości, by mogli oni normalnie patrzeć. Ostatnio jednak wprowadzona została nowoczesna metoda, oparta na oddziaływaniu promienia laserowego. Czas zabiegu uzależniony jest od stopnia wady. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „gabinet okulistyczny bielsko biała” można uzyskać informacje również dotyczące dostępności takich zabiegów – zobacz.

Tagi: , , ,