Najnowsze technologie zdobienia różnych przedmiotów, jak dokładnie wykorzystuje się hydrografikę


Od niedawna w wielu lakierniach pojawiła się pochodząca z Japonii technika nowoczesnej wizualizacji, nazywana także hydrografiką. Na początku była używana tylko przez największe firmy z branży AGD, RTV i samochodowej, dla przeciętnych firm dostępna się stała dopiero od jakiegoś czasu i od razu zyskała bardzo duże uznanie pośród licznych klientów. Generalnie hydrografia jest procesem nanoszenia różnych wzorów i motywów na najróżniejsze elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces odbywa się w odpowiedniej wannie, do której wlewa się wodę w odpowiedniej temperaturze, optymalna jej wysokość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni.

Jeśli opracowany tu wpis pochłonąć Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny cichoń dentysta kraków, gdzie jest sporo treści.

Niektóre odmiany wanien posiadają wbudowany układ grzałek który służy do dokładnego utrzymywania prawidłowych warunków pracy. Ważną częścią jest również odpowiedni filtr służący do czyszczenia powierzchni wody po wcześniejszych pracach, dzięki temu można wykonywać elementy jeden po drugim, jedynie czyszcząc wodę pomiędzy poszczególnymi cyklami.

Nowoczesne techniki ozdabiania przedmiotów o różnych kształtach, w jaki sposób używa się hydgrografiki.Proces nakładania polega na tym, że w wannie zanurza się element, na który ma być nanoszony wzór. Następnie na powierzchni wody trzeba wyłożyć odpowiednio przygotowaną folię, przy wyciąganiu części z wody motyw który się znajduje na folii przykleja się do powierzchni przedmiotu. Samo jego przygotowanie polega na tym, że jeżeli jest to goły metal to trzeba będzie nanieść warstwę podkładu, przy częściach już pomalowanych trzeba je jedynie zmatowić i wyczyścić. Przykłady realizacji na .

Po naniesieniu folii następnym etatem jest porządne umycie elementu i usunięcie niepotrzebnej folii.wejdź tutaj fotele podologiczne fotele podologiczneNa sam koniec należy wszystko dobrze pozabezpieczać, w innym wypadku bardzo szybko uległaby ona starciu. Przeważnie stosuje się to tego jeszcze jedną warstwę odpowiedniego lakieru bezbarwnego, przez co całość będzie miała ogromną trwałość i wytrzymałość. Taka technologia w zasadzie nie będzie miała żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj wzorów, na folii da się zrobić każdy motyw i nanieść go później na zdobiony element (galeria przedmiotów po hydrografice).