Nawilżacze powietrza do pokoju pociechy, czyli jak zagwarantować maluszkowi komfortowe warunki


Każdy rodzic cieszy się, gdy rodzi się jego dziecko. Rozgląda się za pierwszymi ubrankami, butelką do karmienia, kołyską czy kosmetykami, którymi będzie mógł pielęgnować jego delikatną skórę. Zapewnienie komfortowego życia niemowlaczkowi jest dla niego najistotniejsze, dlatego szuka różnych rozwiązań, które mogą mu w tym pomóc. Jedno z nich to nawilżacze powietrza do pokoju dziecka. Dlaczego dobrze jest je zakupić?

nawilżacz - pingwin

Autor: Joe Shlabotnik
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tej racji, iż nieodpowiednia wilgotność w pomieszczeniach, w jakich codziennie przebywamy, może doprowadzić do przesuszenia śluzówki nosa i gardła, podrażnień oczu czy nadmiernych infekcji, jakie dla maluszków są w szczególności niebezpieczne. Dzięki nawilżaczom można uzyskać wiele korzyści zdrowotnych, z których będzie korzystać cała rodzina, a nie wyłącznie jej nowy członek. Dodatkowe nawilżanie powietrza jest przede wszystkim potrzebne w okresie zimowym, gdy mamy sezon grzewczy.

Jeżeli zaciekawił Cię prezentowany tu temat, to sprawdź też polecany artykuł (http://www.ed.torun.pl/) – on również posiada ciekawe wiadomości.

Bez ciepłych grzejników ciężko jest się obejść, ale wraz z ciepłem otrzymujemy znacznie bardziej suche powietrze. Nawilżacze powietrza da się z łatwością zakupić w każdym sklepie mającym w ofercie tego rodzaju sprzęty. Na rynku mamy kilka wariantów nawilżaczy, więc każdy klient dostanie sprzęt odpowiadający jego potrzebom. Pierwszym rodzajem nawilżaczy są nawilżacze parowe, odróżniające się największą higieną działania. Ich działanie opiera się nad gotowaniu wody, jaka dzięki wysokiej temperaturze zabija wszelkie zarazki czy bakterie. Nie są drogie oraz nie przeszkadzają swoim hałasem w spaniu malucha, jednak niestety mogą zwiększać temperaturę w pokoju, w jakim są ustawione. Mogą też poparzyć, toteż jeśli twoje dziecko już chodzi, lepsze będą nawilżacze ultradźwiękowe. Są bezpieczne oraz ciche, a dodatkowo zużywają mało prądu. Można też zastanowić się nad nawilżaczami ewaporacyjnymi, posiadające specjalny wkład nawilżający. Pracują odrobinę głośniej, ale ich przymiotem jest wytwarzanie chłodnej pary wodnej – więcej pod tym adresem.

polecana witryna

Źródło: http://www.airnaturel.pl
Jeśli w związku z tym dotąd nie byłeś pewien czy nawilżacze powietrza do pokoju dziecka są potrzebne, teraz nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości. Decyduj się na sprawdzone rodzaje, by nie zawieść się na ich niezupełnie stosownym działaniu. Szybko zorientujesz się, iż podjąłeś właściwą decyzję.