Jak bez pomocy fachowców przymocować fototapetę na ścianę?Jeżeli posiadamy swój dom bądź mieszkanie, chcielibyśmy je atrakcyjnie urządzić, aby przyjemnie się mieszkało. Jednym z rewelacyjnych sposobów na ciekawą aranżację jest wykorzystanie fototapet.

Decydując się na fototapety – (zobacz www.twoje-fototapety.pl/fototapety/10042-Molo.html) w naprawdę dużych rozmiarach możemy mieć pewność, że będzie znakomicie wyglądać i z pewnością zwróci uwagę każdego, kto przyjdzie nas odwiedzić. Co istotne, tego typu dekoracja ścienna nie jest problemowa w nałożeniu. Nie potrzebujemy pomocy fachowców, gdyż samodzielnie wszystko zrobimy.W pierwszym kroku powinniśmy właściwie przygotować ścianę. Pomalowaną ścianę będziemy musieli umyć mydłem malarskim albo papierem ściernym, gdy było nałożonych więcej warstw. Ściana, na której jest już nałożona inna tapeta, także wymaga odrobinę zachodu. W sklepie znajdujemy stosowny środek do jej ściągania, a potem pozbywamy się całej ozdoby. Przygotowania są ekspresowe, jeżeli nie pomalowaliśmy ścian ani nic do nich nie przyklejaliśmy. W takim wypadku starczy parę godz. wcześniej ją zagruntować. Drugim etapem nakładania fototapety jest zaznaczenie miejsc, w jakich będziemy przyklejać dekorację. Konieczna nam do tego poziomica, aby wszystko dobrze wymierzyć.

Fototapeta, kobieta w tańcu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W sklepie, w którym kupujemy tapety, musimy także kupić właściwy klej. Nim go zastosujemy, czytamy instrukcję, ponieważ jego użycie może się różnić w zależności od typu zakupionych tapet. Główna zasadą jest równomierne stosowanie kleju. Gdy trochę wyschnie, przyklejamy tapetę. Jeśli klej będzie zbyt mokry, zrobią się trudne do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest przyklejać z lewej strony, od góry.

Jeżeli zafascynowała Cię omawiana w tym artykule kwestia, zobacz treść na witrynie, którą prawdopodobnie także uznasz za pomocną.

Ciężko również tutaj nie polecić : naklejkach dekoracyjnych Trzeba też rozpoczynać od okien i drzwi, a później iść dalej. Tapetę po przyklejeniu dociskamy wałkiem, kierując się z góry na dół i od środka do jej brzegów. Nadmiaru kleju można pozbyć się wilgotną ściereczką bądź ostrym nożykiem.

Jeżeli chcemy zrobić miejsce na gniazdko czy kinkiet, powinien być mniejszy aniżeli określony przedmiot. Zanim jednak przystąpisz do zamontowania fototapet, powinieneś wybrać właściwy wzór. Dostosuj go do wystroju całego wnętrza, a zatem na przykład mebli oraz pozostałych dodatków, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Zobaczysz, jak fantastycznie fototapeta uatrakcyjniła wnętrze oraz z pewnością zastanowisz się nad zakupem następnej do pokoju dziecięcego bądź do sypialni. Zobacz również link
Tagi: , ,