Zbawienne działanie lampy antydepresyjnejNiepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Bez wątpienia zastanawiasz się, czy cierpisz na depresję. Wykonaj więc krok we właściwą stronę i przekonaj się w czym tkwi przyczyna tego stanu. Już teraz możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w internecie. Rozwiązanie testu pochłania tylko kilka chwil, po których dowiesz się czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeśli nawet, to w jakim stopniu jest poważna.

fototerapia
Gdy Twoje problemy ze zdrowiem nasilają się w okresie jesienno-zimowym może to być depresja sezonowa. Jej symptomy przejawiają się prawie każdego dnia oraz trwają przez okres co najmniej dwóch tygodni. Mijają wiosną lub latem.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to zerknij też na podobne strony www (https://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-carbon), które posiadają równie interesujące informacje – one niezwykle Cię zaabsorbują.

Mimo, iż dokładne przyczyny powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, że zasadniczym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do siatkówki naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności. Terapia polega na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia (więcej o fototerapii).

Metoda ta jest dość skuteczna (w 60-80%), a jej konsekwencje, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz zadowolenie z życia, można spostrzec już po kilku dniach jej stosowania. Ponadto, fototerapia jest bezbolesna, objawy niepożądane (np.: zaczerwienienie oczu lub bóle głowy) zdarzają się bardzo rzadko i może być stosowana także w domu pod kontrolą lekarską.

fototerapia

Czasem można się spotkać z opinią, iż w leczeniu depresji sezonowej pomóc nam może wizyta w solarium. Jest to nieprawdą, gdyż lampy w solariach nie mają działania antydepresyjnego.

Lampa do fototerapii została zaprojektowana w celu wyeliminowaniu objawów depresji sezonowej, ale lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest sporo dłuższa. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, objawy stresu dnia codziennego, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a nawet łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą. Toteż, dajmy się namówić na prywatne słońce gdy za oknem szaro, buro i ponuro (wejdź na stronę).

Tagi: , ,