Jakie są znane zabiegi, które poprawiają wygląd naszego ciała? Które warto wymienić w poniższym zestawieniu?


Czasami, by poprawić własny wygląd trzeba skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Nie wystarczą już naturalne sposoby, kremy albo inne preparaty pielęgnacyjne. Po prostu jeśli chcemy być bardziej atrakcyjni musimy przedsięwziąć bardziej zmasowane działania. Jest kilka popularnych zabiegów, tutaj omówimy niektóre.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting – przenieś mnie do strony – skóry to coraz bardziej popularny zabieg na pozbycie się zmarszczek,a co za tym idzie na poprawienie wyglądu . Tego typu lifting jest najczęściej robionym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się także lifting brzucha czy biustu, jednak trochę rzadziej. W odróżnieniu od innychrozwiązań nieoperacyjnych, lifting wpływa na głębokie zmarszczki, duże płaty skórne, dlatego efekty widoczne są dłużej – około 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają w związku z tym tych samych efektów jak inwazyjny lifting – (sprawdź lifting wampirzy w salonie prestiż). Innym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalnych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Limfa to płyn tkankowy, który spływa do naczyń chłonnych, budujących całą sieć naczyń limfatycznych. Tym sposobem możemy przeciwdziałać chorobom, które biorą się z obrzęków zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, natomiast stosowane techniki robione są płynnie i delikatnie. Zabiegi tego rodzaju mogą być przeprowadzane nawet parę razy w ciągu dnia. Wiele osób narzeka na własny brzuch, doskonałe są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (więcej na temat zabiegu).

To zabieg dość inwazyjny, polega na wpuszczeniu przez niewielkie wcięcie na skórze – o wielkości 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która łączy się z urządzeniem ssącym, które robi podciśnienie. W czasie jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale również bardzo inwazyjna.

Rozwiązaniem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę także wpuszcza się przez maleńkie rozcięcia kaniulę, ale ze światłowodem, emituje ona wiązkę laserową i rozbija komórki tłuszczowe. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest dość duża, gdyż oddzielonego w trakcie tej drugiej metody tłuszczu nie ma potrzeby ściągać. Zostaje on wyrzucony z organizmu poprzez wątrobę i nerki.