Nie duża i poręczna, a ciągle bardzo dobra forma reklamyAktualnie ciężko wyobrazić sobie przedsiębiorcy bez wizytówki. Jest to najpopularniejsza forma przekazywania swoich danych i najprostszy sposób dotarcia do klienta. Zauważmy, że swoje wizytówki mają dziś nie tylko biznesmeni, lecz również gabinety kosmetyczny, duże sklepu. Na wizytówce są umieszczone bowiem niezbędne informacje, takie jak e-mail strona internetowa, telefon oraz godziny otwarcia.

Należy jednak zauważyć, że wizytówka to także tradycyjna forma reklamy. Na tym małym kartoniku umieszcza się przeważnie logo i nazwę firmy, a niekiedy hasłową ofertę. Nie zapominając o tym, że większość osób nosi nosi tego typu rzeczy w portfelu, powinniśmy zatroszczyć się o jak najciekawszą reklamę, a więc właściwy projekt własnej wizytówki.

Jak wybrać właściwy projekt?

wizytówka

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Wizytówka (dodatkowe informacje) zazwyczaj daje dobremu projektantowi duże pole do popisu. Co istotne trzeba dużych umiejętności, żeby zaprojektować oryginalną wizytówkę, która będzie zarazem czytelna. Oczywiście oryginalne projekty są obecnie w cenie, jednak nie można zapominać, że wizytówka musi być czytelna.

Z drugiej strony, jeśli swoją nietypową formą zaintryguje klienta, poświęci jej więcej czasu i być może dokładniej zapamięta naszą firmę.Wizytówka powinna być spersonalizowana i adekwatna do tego, czym się zajmujemy. Zwłaszcza w niektórych zawodach wizytówka powinna komunikować powagę. Wtedy projekt powinien być tradycyjny. Możemy sobie jednak pozwolić na bardziej luksusowy materiał, z którego będzie wykonana.

Druk i wykonanie

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wizytówek to również kwestia, na której nie należy oszczędzać. Nawet najoryginalniejszy projekt można zaprzepaścić w złej drukarni. Druk (sprawdź stronę) może być cyfrowy lub offsetowy. Druk cyfrowy ma sens w sytuacji, gdy musimy wydrukować mniejszą ilość kopii. Wtedy cena w stosunku do jakości będzie opłacalna. Przy większym nakładzie zdecydowanie korzystniej wybrać druk offsetowy.

Dla uzyskania trwalszego rezultatu, wizytówki można dodatkowo folią laminową lub wydrukować na papierze o oryginalnej fakturze.

W dużych miastach, takich jak Wrocław bez problemu znajdziemy dobrą drukarnię. Niektóre z nich oferują również usługi projektowe. Zasadniczo jeśli chcemy nieszablonowego projekty, warto zamówić projekt w biurze reklamowym.

Tagi: , , , , , , ,