Usuń na lato zbędne owłosienie


Lato to pora roku, która zachęca nas do zrzucenia tony ciuchów i chwalenia się pięknie opalonym i zadbanym ciałem. Ale owo pięknie opalone i zadbane ciało nie powstaje mimowolnie. Należy odpowiednio zatroszczyć się o ciało i sylwetkę, i najlepiej zająć się tym już o wiele wcześniej niż z chwilą wystąpienia pierwszych upalnych dni. Najistotniejsze w tym wypadku jest nie tylko właściwie wygładzona i opalona skóra, ale również należycie wydepilowana.

Depilator Braun Silk-épil 7 7951 Spa

Autor: Braun
Źródło: Braun
Dzisiaj usuwanie zbędnego owłosienia nie jest już sprawa tabu. Panie wykorzystują przeróżne metody na wyeliminowanie dodatkowego owłosienia, od typowej golarki począwszy, po kosmetyki (Ekert Nails – pyłek do paznokci) do depilacji na depilatorach kończąc. Rzecz jasna skuteczne zdają się być depilatory, jednak w ich przypadku golenie owłosienia nie zawsze jest przyjemne – zwłaszcza, kiedy mówimy o okolicach bikini. (Więcej informacji o depilatorach znajdziesz tutaj: depilator damski)W przypadku tych partii ciała o wiele lepiej spisują się kremy do depilacji, choć efekt utrzymuje się mniej więcej tyle samo co z chwilą użycia sprzętu jakim jest depilator.

Mówiąc o prawdziwej skuteczności nie możemy zapomnieć o najefektywniejszej metodzie, którą jest depilacja laserem. Dzisiejsza technologia umożliwia usunięcie dodatkowego owłosienia praktycznie z każdej partii ciała i w zasadzie bez jakiegokolwiek bólu. Inną dużą zaletą tej metody jest fakt, że uzyskane tym sposobem rezultaty utrzymują się przez dość długi czas – co prawda depilację laserem należy raz na jakiś czas powtarzać, niemniej z przerwami znacznie dłuższymi niż w przypadku maszynki czy depilatora. Poza tym wyrastające włoski są każdorazowo coraz słabsze i rzadsze, a więc efekt depilacji laserem jest finalnie solidny i trwały.
Oczywiście warto pamiętać, jeśli chodzi o depilację – niezależnie od tego na jaką metodę usuwania włosków się zdecydujemy – by stawiać na jakość urządzeń, które stosujemy. Jeśli chodzi o depilatory warto np. wybrać firmę Braun, która wręcz od zawsze cieszy się zainteresowaniem klientów. Jeżeli nastawiamy się na depilację laserową powinniśmy udać się do profesjonalnego salonu, gdzie doświadczony personel zadba o nasz komfort podczas realizowania depilacji. Jeśli z kolei kupujemy kremy, zdecydujmy się na te, które oprócz usuwania włosków także nawilżają i osłaniają depilowane okolice ciała.