Czy chcesz zmienić kolor włosów? Dobierz właściwą farbę

0 Comment


Farbowanie włosów i zmienianie ich koloru to domena pań, jednak w aktualnych czasach również wiele mężczyzn decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać farbę, by włosy uzyskały pożądany kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na kolor, na który masz w planie ufarbować swoje włosy, pamiętając, że zwykle odcień jest o jeden bądź dwa tony ciemniejszy niż na opakowaniu. Do tego istotne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były wcześniej farbowane. Tylko w pierwszym wypadku efekt można przewidzieć, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować na rodzaj koloryzacji – postawić na farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego stosowania. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet malowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Natomiast zwyczajne farby jak w ofercie wymagają większej dokładności, jednakże zawsze można prosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta wypróbowania jest farba luo color, w jakiej amoniak zastąpiła substancja zasadowa nie osłabiająca fryzury. Luo color gwarantuje intensywny, a tym samym lśniący kolor z efektem trój wymiaru. Dodatkowo fantastycznie poprawia kondycję włosów i sprawia, iż są gładkie. Precyzyjnie pokrywa siwe włosy i można ją zakupić w większości drogerii kosmetycznych. Co jeszcze trzeba wiedzieć, wybierając właściwą farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i zamierzasz to zmienić, na początek konieczna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie właściwie niewidoczny, a tylko doda refleksów. Co więcej cienkie włosy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie farby, więc nie trzeba wkładać plastikowego czepka dla zintensyfikowania efektu, a można nawet trzymać farbę pięć minut krócej.

Jeśli masz problem z odpowiednim dobraniem farby lub pianki do włosów, lepiej idź do sprawdzonego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z wymaganym kolorem lub zapoznaj się z radami na . W innym razie może się okazać, iż nie takie były twoje zamiary, jednakże na szczęście farba również stopniowo się zmywa, natomiast włosy odrastają, toteż będzie czas na następne próby.

Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj też dodatkowe szczegółowe informacje rentgen kraków. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Wykorzystując nasze wskazówki na pewno wszytko pójdzie dobrze.

Tagi: