Naturalne kosmetyki – czy powinno się je kupować?


Zgodnie ze wszechobecnym trendem eko, raz po raz większą famą cieszą kosmetyki oparte na zwyczajnych składnikach. Jak na przykład odróżnić de facto naturalne kosmetyki od tych prawdziwych tylko z nazwy?

Kwas hialuronowy dla prawidłowego nawilżenia skóry

Autor: www.newderm.pl
Źródło: www.newderm.pl

Zwiedzając sklep kosmetyczny z góry zakładamy, iż wynalezione na półce kosmetyki naturalne mają automatycznie mnóstwo wspólnego z naturą. Nic wybitniej mylnego. Wiadomym jest, że cyklicznie w błąd wdrażają nas same nazwy, w jakich można odnaleźć aloes, zieloną herbatkę, nagietek, olejek arganowy czy też rumianek.

Do tego dochodzi kwestia kosmetycznych, przyciągających wzrok pudełeczek, na których nierzadko widnieje jakiś kwiat ewentualnie roślina mająca uwiarygodnić zwykłe pochodzenie konkretnego produktu. Nie możemy także zapominać o czystym zapachu i gwarancji, jaką nam daje wspaniały koncern kosmetyczny, wielokrotnie stający za tego rodzaju produktem.

To wszystko tworzy się na utwierdzenie w nas korzystnego wrażenia i przekonania, że opłata, jaką musimy zapłacić jest odpowiednia do zawartości i przez to wznosi w nas ufność do jakości. Bo pomimo tego jeśli coś jest drogocenne to musi być wyśmienite. Tego rodzaju psychologiczna marketingowa zagrywka powoduje, że na nieszczęście wpadamy w sidła reklamy i decydujemy się na impulsowy sprawunek, jakiego w następnej kolejności nierzadko żałujemy. Tutaj przeczytasz interesujące informacje: tekst.

Kosmetyki naturalne

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy więc zamierzasz kupować kosmetyki naturalne w dostępnej cenie i równolegle z zaufanego źródła, warto polegać na przetestowanych serwisach grupowych. Podstawowe jest więc to, czy do pracy użyto szczególnie substancji pochodzenia roślinnego, przykładowo olejek arganowy bądź rumianek.

Zasada w tym wypadku jest normalna – im większa ilość tych substancji, tym lepiej. Z definicji nie stają się one szkodliwe i nie podrażniają skóry. Należy uważać również na surowce fabrykowane z przetworzonej ropy naftowej czy formaliny, jak również oleju silnikowego. Z zasady rezygnuje się z substancji pochodzenia zwierzęcego, z małymi wyjątkami jak choćby lanolina czy też wosk pszczeli.

Pamiętajmy także tym, że kosmetyki naturalne nie są próbowane na zwierzętach. Jeśli natomiast wyżej wymienione wskazówki nie dadzą natomiast jednoznacznej odpowiedzi to należy spojrzeć na magazyn chemiczny: gdy w składzie są cyfry to znaczy, że konkretny kosmetyk zdecydowanie nie jest naturalny.