Czym jest dermatologia estetyczna?Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego pytania stając przed lustrem? Nawet jeśli artykułujemy te słowa z przymrużeniem oka to jest w nich ziarno prawdy. No cóż, czy preferujemy to, czy nie, aparycja jest dość ważny i determinuje wiele rzeczy. Nie mówimy tu o wzorach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych elementach w prezencji, które nas stresują i chcielibyśmy je zastąpić. Z takimi właśnie wyzwaniami walczy dermatolog estetyczny.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek należy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna to nie to samo, co zwyczajowo definiowana dermatologia.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link ginekologia estetyczna lubin i raduj się opublikowanymi tam nowymi postami. Na pewno poszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

Ta druga jest nieodzowna, kiedy mamy problemy skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i bardziej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo wywnioskować po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to nowa dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o tego typu przedsięwzięciach w okresie PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością wyjazdu za granicę, bo tylko tam było to na porządku dziennym. naszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje dużo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. zwłaszcza jest to zauważalne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zresztą, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej.

Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie własnego wyglądu szaty zewnętrznej, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której ingerencja chirurgiczna jest nieporównanie większa. Pokutuje jednakże w wielu opiniach mieszanie tych pojęć, tak jakby te dwie obszary, te dwie nazwy wymawiało się zamiennie. Jest to ogromny błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje grupa ludzi bardzo przeciwnych takiego rodzaju zabiegom, tak jakby usta była własnością ogółu, i można ją poddać pod głosowanie – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo decydować o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o zdanie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób odzyskuje wiarę we własną atrakcyjność – ta strona na

Tagi: , , ,