Proces golenia – czyli delikatność i męskość razemGolenie, jako zajęcie mężczyzn, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacji pozwala panom traktować golenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierówna
Najważniejsza w trakcie golenia jest maszynka – warto więc wybrać ją w odpowiedni sposób i np. zredukować ilość zacięć. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuwa się później, podczas golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usunięcie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć i tak dalej. To zaś pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość kobiet.

Nie tylko maszynka – maszynka do papierosów, potrzeba troszczyć się o skórę
Nie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie należyte nawilżenie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, dostępne między innymi w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było zdecydowanie „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele nie są wydatkiem szczególnie ekskluzywnym, z pewnością większość panów dostaje takie w prezencie od żon, matek, sióstr. W sieciówkach zdarzą się ponadto unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia oraz kremy męskie jako całość.

Intrygujący wpis? Jeśli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie powiększanie ust wrocław, który tam miejscu znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście oraz zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzimy, zadbanie o regularne golenie brody, wąsów oraz każdy inny rodzaj zarostu wymaga od mężczyzn zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę lub żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie kończy się na goleniu – co bardziej dbający panowie nie pominą smarowania skóry kremem z nawilżaczem. Popularność tych kremów i duża liczba producentów sprawia, iż nie jest to kosztowny zakup.
Tagi: , , , ,