Rys historyczny maszyny drukującej – począwszy od Gutenberga do nowoczesnego drukowania


Wynalezienie pierwszej maszyny drukarskiej datuje się na 600 rok naszej ery, odkrycie to było dokonane w Chinach. Na Starym Lądzie proces ekspansji przemysłu poligraficznego postępował o wiele wolniej. Za rewolucję w branży uznaje się wprowadzenie do codziennego użytku maszyny Gutenberga zbudowanej w latach 40 XV wieku. Jakie nastąpiły zmiany od tamtej pory? Ogólnie zmieniło się wszystko. Ujrzenie możliwości płynących ze zdolności powielania tekstów bez koniecznościangażowania skrybów czy ręcznego przepisywania książek miało wielki wpływ na poziom bytowania typowych ludzi.

druk kolorowy

Źródło: pixabay

Rozpowszechnienie druku sprawiło, iż książki stały się znacznie tańsze, co otwarło drogę do edukacji osobom, których do tej pory nie było stać na luksus wiedzy. Z upływem lat przemysł (automatyka przemysłowa wrocław) poligraficzny ewoluował, osiągając swój szczytowy punkt w współczesnym świecie, oferując każdemu wszelakie techniki powielania treści takie jak druk cyfrowy. Współcześni ludzie mają dostęp nie tylko do wielu książek, gazet, czasopism. Poprzez osiągnięcia przemysłu wszyscy mogą kupić własne wizytówki za niewielkie pieniądze. Obszerna oferta rynku poligraficznego sprawia, iż każdy znajdzie coś zadowalającego, nie nadwyrężając wyraźnie portfela – więcej informacji .

drukarnia

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Warta uwagi drukarnia (zweryfikuj u źródła) na pewno będzie wyposażona w specjalistyczne wielofunkcyjne drukarki z funkcją fax oraz coraz częściej drukarki 3D, stanowiące całkowitą nowością na rynku. Żeby wydrukować pożądaną rzecz należy wykonać lub wprowadzić w system skan 3d przedmiotu, który mamy zamiar otrzymać. Możliwość ta z sukcesem jest wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu do kreowania gotowych produktów, takich jak zabawki, pamiątki lub ubrania. Stale jednak maszyny tego rodzaju postrzegane są raczej jako ciekawostki techniczne, dlatego nie każda drukarnia musi być w nie wyposażona.

Źródło informacji: