Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze własnego mieszkania? Zawsze zwracaj uwagę na kruczki w umowach z deweloperamiWłaściwie nie ma osoby, która nie pragnęłaby mieć swojego mieszkania. Niestety, w obecnych czasach nie jest to wcale takie proste – rzadko kiedy kogoś stać na zakup swojego mieszkania od ręki.

Najczęściej nie mamy wystarczającej kwoty pieniędzy, która umożliwiłaby pokrycie

Budynki

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

takiego wydatku.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej firma sprzątająca Warszawa i przeglądnij tam kolejne zajmujące posty. Nie czekaj!

W takich przypadkach zwykle jesteśmy zmuszeni zaciągnąć w banku pożyczkę na zakup mieszkania. Jeżeli Ty również zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wtedy musisz być niesamowicie czujny. Warto zadbać zawczasu o to, aby dobrze ulokować pieniądze – przecież jest to na tyle duża kwota, że przeznaczenie jej na nieudaną inwestycję niewątpliwie nie będzie dobrym pomysłem.

Jeżeli szukasz swojego mieszkania (zobacz inwestycje torun), wtedy musisz wziąć pod uwagę parę ważnych spraw. Na początku wielce ważna jest lokalizacja – oczywiście mieszkania znajdujące się dalej od centrum miasta będą na pewno tańsze, jednak musisz w takich

polecana strona www

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

przypadkach rozważyć także inne kwestie. Być może bardziej będzie opłacało się kupno mieszkania bliżej centrum – kiedy przykładowo będziesz miał tak blisko do szkoły, że nie będziesz musiał kupować biletu komunikacji miejskiej. Oszczędzany czas jest także nader ważny – nie powinieneś zatem decydować się na przykład na kupno mieszkania w wypadku kiedy będziesz musiał co dzień dojeżdżać do pracy co najmniej godzinę.Drugą kwestią, którą kategorycznie powinieneś rozważyć zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, jest to, czy zakupisz je prosto od dewelopera czy też kupisz z tak zwanej drugiej ręki.

Oczywiście w tym drugim wypadku cena mieszkania na pewno będzie o wiele niższa, jednakże z drugiej strony takie mieszkania najczęściej wymagają solidnego remontu, który potrafi pochłonąć naprawdę sporo pieniędzy. Nie zawsze zatem tego typu inwestycja będzie korzystna. W teraźniejszej chwili na rynku nieruchomości ceny mieszkań bardzo spadły – jeżeli zatem chcesz nabyć mieszkanie od dewelopera, teraz bez wątpienia jest na to idealny moment. Gdy chcesz obejrzeć oferty deweloperów w interesującej Cię okolicy, wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę internetową przykładowo hasło: „nowe mieszkania Stare Miasto” (dodatkowe informacje). Wówczas bez wątpliwości znajdziesz to, czego szukasz. Być może jakiś developer Wrocław zainteresuje Cię właśnie swoją ofertą?
Tagi: ,