Jak dobrze przygotować się do przeprowadzenia badania lekarskich kolonoskopiiCzasem nawet nie wiemy, na jakie zabiegi możemy zostać skierowani. Jednak doktorzy chcą tego, co dla pacjenta najlepsze i może okazać się, że będzie się to wiązało z niezbyt fajnymi odczuciami. Kiedy dociera do nas słowo kolonoskopia nie zawsze zdajemy sobie sprawę, na czym polega tego typu badanie. Otóż kolonoskopia wiąże się z wprowadzeniem przez odbyt wziernika, by obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale badanie w wielu sytuacjach bywa po prostu najlepszą opcją, a jak wiemy zdrowie jest najistotniejsze i jeżeli tylko przez takie badanie można odkryć przyczyny naszych problemów to nie ma, nad czym się zastanawiać.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Pojawia się jednak pytanie, jakie może w nas kiełkować: jak przygotować się do kolonoskopii Przygotowanie należy rozpocząć kilka dni przed samym badaniem. Trzy dni przed badaniem musimy spożywać jedynie płynne posiłki. Najlepiej pić sporo wody. Herbata oraz kawa oraz soki też są dozwolone. Jednak nie możemy jeść produktów stałych. W dodatku należy odpuścić stosowanie pewnych leków, oczywiście po uprzedniej konsultacji z doktorem. Dzień przed samym badaniem możemy skonsumować śniadanie, ale nie powinno ono zawierać mleka czy napojów z gazem. Czternaście godzin przed kolonoskopią powinniśmy rozpocząć przyjmowanie płynów ze środkiem Fortrans. Od momentu, kiedy zacznie się pić wodę z preparatem z torebki Fortrans nie można nic jeść. Picie takiego płynu doprowadzi do częstych wypróżnień. Jednak dzięki takiemu przygotowaniu obraz z jelita grubego nie będzie zaburzony. Ciekawe dane znajdziesz tu: linkuję.

Kolonoskopia badanie – zobacz krakowskie emg – ogółem nieprzyjemne

szpitalne urządzenie do dezynfekcji

Autor: Official U.S. Navy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy okazuje się, że trzeba mieć badanie nazwane kolonoskopią, od razu chcemy dowiedzieć się jak przygotować się do kolonoskopii? Doktor powie nam konkretnie, z czym wiąże się badanie – witryna przedsiębiorstwa: komputerowe badanie wzroku Wrocław – i dlaczego zostanie ono robione. Dodatkowo udzieli nam informacje, w jaki sposób co musimy robić na kilka dni i na parę godzin przed kolonoskopią. Dla niektórych problemem może okazać się niemożność jedzenia posiłków stałych, ale jest to potrzebne by już przy pierwszym badaniu dało się dostrzec wszystko, co znajduje się w naszym jelicie grubym. Kolonoskopia daje możliwość wykryć wiele problemów, których nie da się sprawdzić za pomocą żadnego innego badania, dlatego gdy istnieją przesłanki ku temu, żeby kolonoskopia została zrobiona, to pacjent otrzyma skierowanie na tego typu badanie.

Tagi: , , ,