Jak wybierać wyjątkowe zabawki dla dzieci


Rodzice często rozważają, jakie zabawki dawać swoim dzieciom. Stoją przed nie lada wyzwaniem, gdyż w aktualnym świecie oferta jest szeroka, a producenci nęcą klientów wesołymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Postawić na walory edukacyjne czy dać się namówić potomkowi i kupić produkty pokazywane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, aby zabawka nie stwarzała ryzyka dla dziecka. Z tego powodu trzeba wybierać artykuły stosowne do wieku pociechy. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami czy drobnymi elementami, ponieważ w każdym momencie może się nimi zadławić – co jest bardzo niebezpieczne. Dodatkowo wybierane zabawki muszą być precyzyjnie zrobione z tworzyw, które nie są toksyczne, nie mieć ostrych kantów i posiadać właściwe atesty. Zawsze warto jest wydać więcej pieniędzy będąc pewnym, że nie kupiliśmy tandety, która może być niebezpieczny dla zdrowia czy życia dziecka. Poza bezpieczeństwem zabawki powinny po prostu bawić – tutaj także ma znaczenie wiek pociechy (sprawdź te zabawki).

Najczęściej im starsze dzieci, tym więcej potrzebują – z pewnością dla przedszkolaka nie będą ciekawe zabawki przeznaczone dla niemowląt. Zabawki zwykle mają oznaczenia podpowiadające zalecenia wiekowe, co z pewnością ułatwia wybór. Producentem, który stawia na pierwszym planie bezpieczną i wesołą zabawę, jest Fisher price.

Jeśli wykorzystana w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu rozszerzona matura z informatyki 2019 inne tego rodzaju porady – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Co więcej, zwraca dużą uwagę na wartości edukacyjne, co jest następnym bodźcem, o którym trzeba pamiętać udając się na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

z zabawkami. Fisher price dokłada wszelkich starań, aby wytwarzane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę i pobudzały do aktywności. Dzięki temu prowadzą do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, wzmacniając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy niezbędnej każdego dnia a także ucząc logicznego myślenia. Zabawa powinna nie tylko dawać przyjemność, ale również prowokować umysł oraz rozwój motoryczny.

Kupując stosowne zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku pogodne dzieciństwo i zdrowy rozwój. Nie zapominajmy jednak o zwykłych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one także mają pozytywny wpływ, ponieważ rozwijają twórcze myślenie oraz rozbudzają wyobraźnię.

Niesamowicie fascynujący tekst, prawda? Zobacz również pozostałe wpisy, gdyż tam niezła strona jest równie zajmująca i pochłonie Cię w całości.

Trzeba po prostu zachować równowagę – zabawki dla każdego dziecka).