Odbiór budynku, o czym powinniśmy pamiętać?


Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, żywi nadzieję, iż jest ono wykończone jak należy. Gwarancję , iż nie zostaliśmy oszukani otrzymamy dopiero wtedy, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru. Jak to zrobić?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Najważniejsze: co nagle to po… Nie pozwólmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Nie zapominajmy przy tym by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo rzetelnie.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, zobacz ten link – to bezsprzecznie świetne opracowanie (http://www.banery-druk.net) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

Jeśli w tej chwili zauważymy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to niemały wydatek zobacz również .

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, wskazane jest by zabrać ze sobą osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych robót. Wymagana jest dokładność i podstawowa znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie prawdopodobnych niedoskonałości. Często korzystamy z pomocy osób, które odbiór mieszkań mają już za sobą – nie jest to najbezpieczniejsze wyjście. Nie jesteśmy pewni, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

dojrzą wszystkie najmniejsze uchybienia oraz, czy będą w posiadaniu specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór (zobacz łącze) techniczny z wykwalifikowaną osobą – fachowcem.

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości oraz fachowo będzie motywował potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół i dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie czy dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na odpowiednią.