Jak wybrać właściwą nazwę domenyZamierzasz założyć stronę dla siebie lub swojej działalności? Potrzebna w takim razie będzie domena internetowa. Co oznacza to pojęcie? Najprościej mówiąc, jest to nazwa, pod którą będzie widniała Twoja strona internetowa, jak również adres poczty elektronicznej. Kiedy wpiszemy poprawną nazwę domeny do paska adresu przeglądarki a następnie wciśniemy Enter, otworzy się strona, którą domena przedstawia. To cała tajemnica domeny.

praca zdalna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

Każda strona (zobacz oferta pozycjonowania) w sieci musi więc mieć swoją domenę, by móc odpowiednio spełniać swoją funkcję. Nie zapominajmy przy tym, że rejestracja domeny powinna być krokiem przemyślanym, aby nie naraziła nas na straty – z tej przyczyny wskazane jest przeznaczyć na to zadanie przynajmniej krótką chwilę. Czym się kierować przy wyborze domeny?

Na efektywną promocję w sieci składa się przede wszystkim nazwy domeny. Wybierzmy prosty adres i maksymalnie go skróćmy. Im mniej znaków, tym lepiej. Nie jest to proste, gdyż na rynku domenowym jest coraz „ciaśniej” i większość ciekawych nazw jest już dawno zajętych. Zadanie więc nie należy do najłatwiejszych.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nazwa domeny powinna stanowić w pewnym sensie wizytówkę firmy, więc jeśli krótki adres będzie niedostępny – sprawdźmy nazwy dwuczłonowe. Unikajmy wykorzystywania w nazwie cyfr oraz zapisywania obok siebie podobnych w zapisie liter np. „i” oraz „l”.

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł, to znaczy, że bardzo Cię zainteresował. Skoro tak, to przekonaj się sam, że inne serwisy także mają istotne wiadomości.

Sprawdźmy też, czy nazwa, którą wymyśliliśmy jest łatwa do zapamiętania. Dobrym testem na zapamiętanie domeny jest próba podania nazwy przez telefon, lub zaprezentowanie adresu przyjaciołom. Jeżeli bez problemu zapamiętają adresoznacza to, że wymyśliliśmy właściwą nazwę.

Obecnie bardzo na czasie stało się „blogowanie”. Jeśli i Ty wybrałeś domenę z imieniem i nazwiskiem, idealnie nadaje się ona do rozpoczęcia przygody z blogiem, a w przyszłości być może zarabiania na nim. Posiadanie własnej domeny internetowej ma kilka zalet. Oczywistą jest odbiór bloga przez internautów. Blog posiadający własną domenę traktowany jest jako bardziej profesjonalny i fachowy od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Drugim czynnikiem jest możliwość tworzenia swojej marki pod określoną nazwą. Ostatni powód dla którego warto mieć własną domenę to fakt, że takie blogi traktowane są lepiej przez wyszukiwarki internetowe, co przekłada się na wyższe pozycje w rankingach.

Tagi: , , , ,