Gry planszowe powróciły do mody – jakie gry są warte uwagi?W obecnych czasach wracamy do korzeni. Oczywiście to stwierdzenie ciut na wyrost, jeśli mowa o grach planszowych, ale na pewno można dojść do wniosku, że planszówki wracają do łask. Nie tylko coraz bardziej liczna osób po nie sięga, ale również coraz większa liczba osób zaczyna je tworzyć. To niezmiernie istotne, bo popyt jest ogromny. Jeśli chodzi o gry planszowe Warszawa przoduje w miejscach, gdzie można wyszukać takie gry. Każdy sklep z grami planszowymi stara się w jakiś sposób wyróżnić, żeby przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów.

gra planszowa

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Ale w związku z tym, że mimo wszystko sklepów z grami planszowymi nie ma aż tak wiele, to i tak tego typu sklepy się wyróżniają. A gier planszowych jest rzeczywiście sporo. Są te, które od lat były i które jeszcze przez długi czas będą świeciły triumfy wśród graczy, ale pojawiają się nowe, które zyskują ogromne grono zwolenników. Tak, więc jeśli nie mamy w domu żadnej gry planszowej, to powinniśmy, to czym prędzej zmienić. W drodze z pracy dobrze zahaczyć o sklep z grami planszowymi i spędzić wieczór z kimś bliskim albo z rodziną właśnie przy jakiejś fajnej grze. Nie ma sensu po raz następny gapić się bezmyślnie w telewizor skoro można razem usiąść i zagrać w jakąś bardzo interesującą grę. Wystarczy jedynie przed zakupem sprawdzić dla ilu ludzi jest przeznaczona konkretna gra i możemy śmiało rozpocząć zabawę.

Strategiczna gra planszowa

Jeśli chodzi o planszówki, to ostatnimi czasy pojawiło się ich bardzo dużo. Możemy wybrać na przykład gry planszowe strategiczne, które są rzeczywiście bardzo zajmujące, bo powinniśmy się skupić, by udało nam się wygrać z innymi graczami albo przynajmniej nie przegrać z kretesem . Są też gry, które mają za zadanie pozwolić się całkiem zrelaksować do takich na pewno można zaliczyć kalambury i sporo innych. Jeżeli mamy zamiar pobawić się przy grze planszowej, to bez względu na, to na którą z gier postawimy zabawa na pewno będzie wyśmienita.

Oczywiście wciąż są ludzie, którzy twierdzą, że możemy przecież pograć w jakąś grę na komputerze, ale jednak planszówki pozwalają na interakcję z innym graczem. To właśnie sprawia, że planszówki są lepsze niż gry komputerowe, bo gry planszowe rodzinne pozwalają na wspólne spędzanie czasu, nie można grać wirtualnie, trzeba być razem, w jednym miejscu, przy jednym stole. Tak, więc najlepiej robić sobie raz na jakiś czas wieczór z grami planszowymi. Można zaprosić znajomych, albo umawiać się z całą rodziną.
Tagi: , ,