W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspomagających leczenie depresji. Jeśli martwi nas bezustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania humoru, nadmierna ospałość, przygnębienie i ogólna bierność, być może my także mamy depresję sezonową związaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim przypadku dobrze jest zainwestować w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, aby jak najszybciej wrócić do świetnej formy.

Jak stosować lampę?

fototerapia

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, iż sesje powinny być rozpoczęte jeszcze przed zauważeniem pierwszych objawów depresji, jeśli wiemy, iż niniejsza przypadłość nas dotyczy. Najlepiej jest wystartować z fototerapią od chwili, gdy wieczory są coraz dłuższe, a dziennego światła powoli zaczyna brakować. Należy wykonywać przynajmniej 3 sesje na tydzień, by efekty były naprawdę zauważalne. Fototerapię można prowadzić przez cały okres jesienno-zimowy. Jedna sesja powinna trwać choćby pół godz., natomiast maksymalny czas to około dwie godziny.

Ciekawy tekst? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://apteczka-madrali.pl/sprytne-wskazowki/artykuly/niedobor-witaminy-e-przyczyny-skutki-objawy) naszą nową stronę, gdzie znajdziesz dużo dodatkowych wątków.

Dłuższe naświetlanie nie polepszy efektów, lecz nie trzeba także obawiać się szkodliwego oddziaływania lampy .

Lampa do fototerapii jest bezwzględnie bezpieczna i nie może powodować poparzeń. W jakich godzinach prowadzić fototerapię? Najbardziej odpowiednie są godziny poranne oraz wczesny wieczór.

fototerapia

Podczas seansu nie jesteśmy zmuszeni patrzeć na źródło światła, a im bliżej twarzy mamy lampę, tym krócej wykonujemy naświetlanie. Światło powinno padać na nas lekko z góry. W trakcie fototerapii możemy zająć się własnymi sprawami, np. obejrzeć TV albo czytać. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po kilku sesjach, jednak czasem zdarzają się ludzie, którym terapia nie pomogła. Wtedy dobrze jest zmienić kąt naświetlania, odległość albo wydłużyć czas trwania seansu i zaobserwować czy przyniosło to pożądane rezultaty.

Na koniec trzeba dodać, że fototerapia pomaga wyeliminować także wiele innych przypadłości, nie tylko depresję zimową (zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć). Coraz częściej używa się jej w przypadku dolegliwości skórnych, otyłości, zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub niedomagań związanych z menopauzą. Fototerapia może przynieść znakomite rezultaty także w powyższych schorzeniach. Warto jest sprawdzić czy jesteśmy podatni na jej oddziaływanie i na nowo czerpać zadowolenie z życia.
Tagi: , , , ,