Rewelacyjna alternatywa do klasycznych drukówSitodruk jest najstarszym sposobem odwzorowywania druku. Wywodzi się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy ozdabiali ukazywaną metodą przeróżne materiały. Dzisiaj jest to jedna z dominujących technologii, która znalazła szerokie zastosowanie dzięki wielu zaletom, jakie ma. Czym wobec tego odznacza się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Nade wszystko sitodruk polega na ręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą odpowiedniego urządzenia przez formę drukarską. Sitodruk jest stosowany na różnych podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, ale również danego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez problemu zadrukujemy folię lub tkaniny otrzymując wyśmienity efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Ewidentnym plusem przedstawianej techniki jest wykonywanie wydruku odpornego na szkodliwe warunki pogodowe, m.in. na deszcz. Do tego posiada ogromną odporność mechaniczną – ciężko go zniszczyć.Z tego powodu nie musimy zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Ponadto farba stosowana do sitodruku może być kryjąca lub częściowo kryjąca. Znaczy to, że wydruki powstałe dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i nadzwyczaj intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie należy bać się ścierania farb. Sitodruk gwarantuje wykonanie pierwszorzędnych wydruków w wyraźnych barwach. Ale to nadal nie wszystko. Sitodruk proponuje dużą różnorodność farb. W zależności od wymogów klienta można zastosować np.

Czy podniesiona w tym materiale kwestia nie przyciągnęła Twojej uwagi? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten odsyłacz – szalenie zalecam tę ofertę (http://www.raj-international.net/systemy-sygnalizacji-wlamania-i-napadu/).

farby metaliczne, fluorescencyjne czy brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy faktycznie zadowoleni (maszyny do sitodruku więcej informacji).

Sitodruk wykorzystywany jest m.in. do różnego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Szczególnie popularne są wydruki na koszulkach, które mogą stanowić doskonały prezent dla bliskiej nam osoby. Potrzebna jest jedynie fachowa maszyna do koszulek, którą bez problemu znajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Warto jest dokładnie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane często można kupić do samodzielnego wykorzystywania, ale do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w stosownej firmie i być usatysfakcjonowanym z końcowych efektów – więcej o maszynach używanych.
Tagi: , , , , , , , ,