Co narodzeniu dziecka…


istnieją wydarzenia w życiu, których znaczenie jest tak duże, że nie sposób przejść obok nich, ot tak, do zastanego porządku. przewartościowują życie, obracają je o 180 stopni i uświadamiają, że już nigdy nie będzie tak jak uprzednio. Jednym z takich zdarzeń są narodziny dziecka.

Dzień był zwyczajny, jak każdy inny, ale jak się okazało zanotował się w dziejach, jako ten jeden z najbardziej specjalnych w życiu. Choć data narodzin zapowiedziany był dopiero na następny tydzień już dzisiaj nasze maleństwo postanowiło się z nami zapoznać. Dalej wszystko potoczyło już się prędko. Pojechaliśmy do szpitala, tam szybko zaopiekowali się nami położna (więcej informacji) i lekarz, a po jakimś czasie (nie pamiętam, takie emocje), byłeś już razem z nami…znajdź sprawdzoną położną w swoim mieście

ciąża

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Tak mogłoby brzmieć wspomnienie wielu młodych rodziców. Mimo niezwykłości momentu zdarza się, że są one zbliżone do siebie. jednakowoż to jak wygląda okres po narodzinach prezentuje się trochę odmiennie… Oczywiście, każdy ma zbliżone bolączki wychowawcze i wielką radość z posiadania dziecka pociechy, ale między partnerami następują różne wojny w związku.

najbardziej denerwujące są dwie, a jedna wychodzi z intencji dziewczyny, kolejna od strony chłopaka, czyli po równo.

Mężczyzna nie radzi sobie zbyt dobrze. miast pomagać małżonce chce, aby było jak dawniej, pragnie być rozpieszczany lub choć traktowany, jak jedyna osoba do kochania. Zarzuty, iż „jak to, jesteś zazdrosny o…” zbywa kpiną, choć coś w tym stwierdzeniu jest. wyłazi co rusz z kumplami, w najbardziej niepożądanych przypadkach powraca do domu zupełnie pijany albo ma kogoś na boku, która obdarza go utraconym uczuciem.

małżonka zaś po narodzinach dziecka zachowuje się tak jak gdyby jej mąż zniknął w powietrzu. Nie ma dla niego chwili, nie widzi go, a jedyne informacje, które do niego kieruje to te związane z obowiązkami przy maluszku. Niby prawidłowo, lecz jak dochodzi do okoliczności, że maluch jest wszystkim, a mąż mógłby nie istnieć, tak jak gdyby facet został pozyskany do zapłodnienia, to może zrealizować się najgorsze – rozłąka.

Jak widać, wina może leżeć po jednej, jak i po drugiej stronie, a granica, jaką można zadeptać jest bardzo cienka. Bądźmy, więc dla siebie łagodni i starajmy się odnaleźć w naszych relacjach złoty środek.