Metody na przyciągniecie klientów do firmyRozkręcenie swojej firmy to z pewnością duża radość, ale z drugiej strony jednak także stres i ryzyko. Możemy zajmować się tym, co lubimy i w dodatku na tym zarabiać, sami jesteśmy sobie szefami, sami planujemy swój czas i nie musimy nikogo słuchać.

Cieszymy się więc swobodą i wolnością w szerokim zakresie. Jednakże także częściej niż inni się denerwujemy i często praktycznie przez cały czas jesteśmy w pracy. Dużą bolączką wielu przedsiębiorców jest z pewnością to, w jaki sposób zdobyć klientów, szczególnie, gdy w którymś momencie zaczyna nam ich brakować. W końcu bez nich firma nie może działać. Ich ilość wpływa na to, ile zarabiamy i czy dalsza działalność ma w ogóle większysens. Szukamy zatem sposobów, by przyciągnąć do siebie kolejnych klientów. Po jakie narzędzia sięgać?

Może Cię zainteresować: Bonus Club

kupony rabatowe

Autor: Carol Pyles
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym rozwiązaniem mogą być jak najbardziej programy motywacyjne. Dzięki nim klient powinien dostać coś więcej niż jedynie zwyczajną usługę i to na co wydał pieniądze. To niestety w dzisiejszych czasach dużo za mało. Mile widziane są różne bonusy, nagrody, promocje.

Użyteczny post? Jeżeli tak sądzisz, przeczytaj inne tego rodzaju porady na rozpatrywany temat – bez marudzenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Możemy więc zaproponować za zakup jednej usługi lub jednego produktu kolejny gratis. Możemy również nawiązać współpracę z firmą ze zbliżonej branży i wymieniać się rozmaitymi bonusami, nagradzać na spółkę swoich klientów. Sposobów jest tak naprawdę całe mnóstwo, musimy z nich tylko korzystać.

Źródło informacji:

Atrakcyjnym pomysłem są również rozmaite konkursy, w szczególności te z ciekawymi nagrodami. Na pewno zainteresują one potencjalnych klientów. Możemy więc zaproponować im chociażby możliwość zbierania punktów i wymieniania ich w przyszłości na podarunki. Z pewnością zachęci ich przyciągający wzrok i z szeroką ofertą katalog nagród. Każdy z nas jak najbardziej lubi dostawać co jakiś czas coś za darmo. Z pewnością będzie się to dla nas wiązało i tak z jakimiś kosztami, ale jest spora szansa, że wkrótce się one zwrócą. Taka sztuczka psychologiczna jest w końcu jak najbardziej stosowana przez sporo różnych firm i to również te ogromne, w tym o międzynarodowym zasięgu.

Sposobów na wsparcie sprzedaży jest rzecz jasna całe mnóstwo, wystarczy ich tylko poszukać. Chwilowy brak klientów nie powinien być więc powodem, aby się załamywać, tylko wręcz przeciwnie – żeby sięgać po nowe rozwiązania i inspiracje.
Tagi: , , , , ,