Wstydliwe dolegliwości i sposoby ich leczenia. Jak radzić sobie z hemoroidami?


Żaden człowiek nie lubi zdradzać się, że cierpi na jakąś chorobę, zwłaszcza, gdy jest ona dość przykra. Ale zwykle kiedy przezwyciężymy już strach i wstyd i podejmiemy kroki w kierunku leczenia okazuje się, że jest ono nieinwazyjne i skuteczne. Jeżelipodejrzewamy u siebie żylaki odbytu, bo zauważyliśmy u siebie wskazujące na to objawy (po prostu ból, swędzenie i pieczenie), powinniśmy bez zwlekania udać się do proktologa.

kliknij tutaj

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nieleczone hemoroidy można tylko zoperować, a to oczywiste, że jest to znacznie bardziej inwazyjna metoda niż aplikowanie zaleconych leków w warunkach domowych. Po wizycie u proktologa, który omówi z nami kwestię jak leczyć hemoroidy, rozpoczynamy leczenie, które najczęściej zaczyna się od aplikowania maści i czopków (możliwych do kupienia nawet bez recepty) – klik!.

Ponieważ problem z hemoroidami to tak naprawdę problem z naczyniami krwionośnymi, poleca się zastosować też leki doustne. Dla złagodzenia objawów sprawdzą się także lecznicze nasiadówki, chłodne okłady lub kąpiele z antybakteryjnymi olejkami eterycznymi. Artykuły poradnikowe na pewno będą skarbnicą wiedzy w temacie i dowiemy się z nich, jakich olejków użyć i jak często zażywać kąpieli.

Niestety, jeśli udamy się do lekarza bardzo późno i żylaki będą w bardzo poważnym stadium rozwoju choroby, lekarz może zalecić ich operacyjne usunięcie. Hemoroidy mogą dotknąć nas niezależnie od wieku. Wykonywane zawody również mogą być przyczyną ich powstawania. Szczególnie narażone są te osoby, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia – kierowcy, pracownicy biurowi, informatycy. W ich przypadku szczególnie warto zadbać o działania profilaktyczne – może być to aktywność fizyczna – spacery, gry zespołowe lub po prostu, gdy w ogóle to możliwe, częstsze wstawanie i robienie sobie przerw.

Porady budowlane

Źródło: Wienerberger
Osoby , które często cierpią na zaparcia, które również mogą sprzyjać powstawaniu hemoroidów, powinny wkomponować do swojej codziennej diety więcej produktów będących źródłem błonnika pokarmowego (warzywa, owoce, ciemne pieczywo), żeby wyeliminować pośrednią przyczynę problemów z hemoroidami.

Hej, sprawdź to, jeżeli dotąd nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Bardzo ważna jest też codzienna higiena i nieignorowanie sygnałów, jakie wysyła nam ciało.

Przy leczeniu bardzo ważne jest to, aby wyleczyć skutecznie i aby problem nie nawracał. Jeżeli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, wprowadźmy małe zmiany do naszego trybu życia żeby nie spotkał nas ten przykry problem. Warto też przejrzeć wartościowe artykuły poradnikowe i stosować się do dobrych rad. Jeśli zatroszczymy się o to, jak im zapobiegać, pewnie nie będziemy musieli szukać porad, jak leczyć hemoroidy.