Psychiatra to lekarz pomocny w uzdrawianiu zaburzeń psychicznych wsród dorosłych i maluchów.

0 Comment


Psychiatra para się dociekaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Psychiatra jest lekarzem, co znamienuje, iż ukończył pięcioletnie studia medyczne a także kierunek z psychiatrii. Poza erudycją na temat zaburzeń psychicznych dysponuje także podstawową kompetencję lekarską.

psychiatra

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym psychiatra ma możliwość zlecić badania medyczne, przepisywać leki i wystawiać L-4. Takich pełnomocnictw nie ma psycholog. Uzdrawianie psychiatryczne może polegać na farmakoterapii, czyli podawaniu dopasowanych farmaceutyków, a także na psychoterapii (jeżeli lekarz psychiatra ukończył własciwe szkolenie w tym zakresie). Sposoby te maja możność być używane osobno, lub równolegle.

Kurowanie może odbywania się też w szpitalu, ale i na wytycznych cyklicznych odwiedzin u psychiatry. Jeżeli mieszkając w stolicy a mamy podejrzenie depresji trzeba wyszukać w sieci pod sloganem psychiatra – Warszawa stosownego specjalisty. By isć na wizytę do specjalisty w Poradni Zdrowia Psychicznego nie jest konieczne skierowanie. Jest ono jednak niezbędne w razie leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Wizyta polega przede wszystkim na rozmowie, ale psychiatra ma możliwość także przeprowadzić wywiad lekarski a także ogólne rozpoznanie lekarskie.

Pomimo różnic między zawodami psychologa i lekarza psychiatry, nie ma znaczenia, do jakiego zwrócimy się o ratunek w razie dopadającego nas kryzysu emocjonalnego, czy też dostrzeżenia występowania zaburzeń psychicznych. Gdy będzie taka potrzeba, psycholog (Ranking Lekarzy) zaproponuje konsultację u psychiatry, natomiast lekarz psychiatra pokieruje pacjenta do psychologa, gdy to jego porada będzie nieodzowna. Niejednokrotnie psychiatra i psycholog współpracują ze sobą.
Tagi: , , , ,