Święto Zmarłych jest dniem przepełnionym nostalgią i zadumą.

0 Comment


To jeden z niewielu dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niestety spotka każdego z nas. Należy przy tym mieć orientację w tym jak powinniśmy przygotować się na wypadek śmierci kogoś bliskiego. Są to kwestie, o których staramy się nie myśleć, jednakże wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi zetknąć i wówczas warto być stosownie przygotowanym.

Kiedy umrze ktoś z naszych bliskich w na początku powinniśmy skontaktować się z firmą jaką jest zakład pogrzebowy – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy – Wrocław, aby ustalić wszelkie kwestie związane z pogrzebem. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, szczególnie dla najbliższych osób, jednak niestety każdy z nas w pewnym momencie swojego życia jest zmuszony w nim uczestniczyć. W czasie pogrzebu oddajemy hołd zmarłej osobie, wspomina się jak żyła i jaka była, aby na zawsze zachować ją w swoim sercu. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek istnieje również możliwość kremacji zwłok. Pogrzeb (www.fotoporcelana.net/) Wrocław jest to spalenie ciała w specjalnie przygotowanym do tego zadania piecu. Krematoria znajdują się aktualnie w każdym dużym mieście. W takim przypadku powstały na skutek spalenia popiół umieszcza się w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze aniżeli zbudowanie i opieka nad nagrobkiem, stąd też coraz więcej ludzi korzysta właśnie z tego rodzaju rozwiązania. Każdorazowo trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w przeznaczonym do tego miejscu. Jeżeli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Warszawa, Lublin i każde inne większe miasto gwarantuje zarówno przewóz najpierw do domu zmarłego, jak i w dalszej kolejności na cmentarz. Współcześnie nie ma też problemu z przetransportowaniem trumny z innego kraju, jednak nie każda firma o tym charakterze realizuje transport zagraniczny. Zobacz więcej na stronie:

W przypadku pogrzebu płaci się za zakup trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, wykonanie nagrobka, a także przewóz zmarłego i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w związku z tym powinniśmy się udać do najbliższej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś bliski zmarłemu, ale także pracodawca, czy kapłan jeśli pokrył koszty pogrzebu.
Tagi: , ,