Pijawki na każdą przypadłość!Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce jest bardzo kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju traktowana jest jako metoda alternatywna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii zazwyczaj spotykał się z sarkastycznym uśmiechem.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach sytuacja ta przedstawia się inaczej, tym bardziej, że hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) uważane jest za zabieg leczniczy. Mało tego, zabieg przeprowadzany jest równocześnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które niekiedy dają bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak też w wyglądzie i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden seans.

Pijawki przykładano już w czasach starożytnego Egiptu. Nasi dziadkowie byli przekonani, że wysysają z człowieka złą krew, toteż samopoczucie po nich jest tak dobre. wywierały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Szczególnie, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu.

Jeżeli myślisz, że taki tekst jest godny zainteresowania, sprawdź na serwisie (https://animalab.eu/pl/categories/wyposazenie-zwierzetarni/autoklawy-sterylizatory-parowe) analogiczne informacje – z pewnością także okażą się dla Ciebie interesujące.

Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nie dziwi więc fakt, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Gdzie poszukiwać informacji o tej metodzie leczenia? Najprościej w internecie, wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: jak leczą pijawki (zobacz)? Dobrym źródłem informacji są też krewni lub znajomi. Dobrze jest popytać wśród czy mogą polecić cieszący się dobrą opinią gabinet albo mają dobre doświadczenia z osobą, która stawia pijawki. A warto gdyż lista schorzeń leczonych Hirudo medicinalis jest imponująca i obejmuje: żylaki (sprawdź jak poradzić sobie z przepukliną pachwinową) i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, bóle głowy i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Hirudoterapeuci przekonują, że warto skorzystać z zabiegu nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Lub żywi przekonanie, że nic mu nie dolega. My jeszcze możemy nic o chorobie nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” od razu i przypadłość zlikwiduje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.

Tagi: , ,