Pijawki na każdą przypadłość!


Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce jest bardzo kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju traktowana jest jako metoda alternatywna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii zazwyczaj spotykał się z sarkastycznym uśmiechem.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach sytuacja ta przedstawia się inaczej, tym bardziej, że hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) uważane jest za zabieg leczniczy. Mało tego, zabieg przeprowadzany jest równocześnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Aktorzy, celebryci korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które niekiedy dają bardziej spektakularne efekty pod kątem zdrowia jak też w wyglądzie i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden seans.

Pijawki przykładano już w czasach starożytnego Egiptu. Nasi dziadkowie byli przekonani, że wysysają z człowieka złą krew, toteż samopoczucie po nich jest tak dobre. wywierały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Szczególnie, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu. Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nie dziwi więc fakt, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Gdzie poszukiwać informacji o tej metodzie leczenia? Najprościej w internecie, wpisując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: jak leczą pijawki (zobacz)? Dobrym źródłem informacji są też krewni lub znajomi. Dobrze jest popytać wśród czy mogą polecić cieszący się dobrą opinią gabinet albo mają dobre doświadczenia z osobą, która stawia pijawki. A warto gdyż lista schorzeń leczonych Hirudo medicinalis jest imponująca i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, bóle głowy i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności

Źródło: www.gyncentrum.pl

Hirudoterapeuci przekonują, że warto skorzystać z zabiegu nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega.

Jeśli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie pod ten odnośnik. Zobaczysz tam artykuły utrzymane przy pomocy zbliżonej narracji.

Lub żywi przekonanie, że nic mu nie dolega. My jeszcze możemy nic o chorobie nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” od razu i przypadłość zlikwiduje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.