Odpowiednie narzędzie do ćwiczeń – jakie wybierać i gdzie kupić?


Rzeczywistość jest taka, że każdy dziś może ćwiczyć, wystarczy odrobina chęci. Ale tak naprawdę dużo więcej ludzi poszukuje wymówek zamiast zabrać się za zrobienie czegoś sensownego. A wystarczy, by każdy miał czas na kwadrans szybkiego spaceru, każdego dnia. To naprawdę mało, ale i tego ludzie nie robią, bo zimno, bo, po co, a później są zdziwieni, że ich ciało jest tak mało elastyczne i że mają zadyszkę przy wchodzeniu na trzecie piętro.

Gdy nawet taka guma do ćwiczeń mogłaby być zbawieniem dla naszych mięśni. Ćwiczenia z gumą są łatwe i fajne i dobrze włączyć taką gumę do ćwiczeń do swoich zwykłych treningów w domu, jeżeli w ogóle ćwiczymy. A jeżeli nie ćwiczymy, to może właśnie dzięki gumie do ćwiczeń będzie nam prościej zacząć jakiekolwiek ćwiczenia. Poza tym, jeśli ulegliśmy jakiemuś wypadkowi, to możemy użyć gumy do zajęć rehabilitacyjnych. To rzeczywiście świetna możliwość. Trzeba oczywiście najpierw porozmawiać z rehabilitantem, ale ogółem najprawdopodobniej on sam powie nam o tym przyrządzie – porównaj tu.

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Pomocne gdy powracamy do sił

Kiedy ulegliśmy wypadkowi bardzo często musimy na nowo rozpocząć naukę chodzenia, a zdarza się, że można chodzić, ale potrzebne są nam do tego jakieś pomocne narzędzia – [odnośnik]. Wielu ludzi po wypadkach na początku musi przez długi czas leżeć, a dopiero później jest w stanie krok po kroku zacząć uczyć się chodzić. Niektórym będzie potrzebny balkonik rehabilitacyjny. Może on przytrzymać daną osobę w konkretnej pozycji. Daje również możliwość na stawianie drobnych kroczków. Potrzeba jednak trochę wprawy, by płynnie się z nim poruszać. Taki balkonik często jest również używany przez ludzi starszych jest im dzięki niemu prościej się ruszać. Dodatkowo możemy dziadkowi i babci kupić balkonik z koszykiem, co da możliwość zrobienia niewielkich zakupów samodzielnie. A takie małe rzeczy dla osób starszych są niezmiernie istotne. Dla ludzi po wypadkach, bo o nich w szczególności tu piszemy potrzebne bywają również kule łokciowe. Dzięki nim mogą poruszać się osoby, które miały złamaną nogę lub jakąś kość z obręczy biodrowej. Dają one możliwość oparcia ciężaru ciała tak by nie obciążać gojącego się miejsca.