Jakie cechy powinien mieć dobry fryzjer? Jak powinien wyglądać dostępny tam salon kosmetyczny?


Jaki musi być porządny fryzjer? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak jednak uiszczasz opłatę za jego pracę masz całkowite prawo, aby słuchał twoich sugestii. Tak więc podstawią jest właściwa komunikacja – jeśli fryzjer stosuje się do twoich poleceń, robi to właściwie, a do tego się nie obraża, to oznacza, iż warto z tym fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz rzecz jasna zawsze prawo do konsultowania się, i to w czasie przeznaczonym na cały zabieg. Kiedy umówimy się na pełną usługę, czyli mycie, obcinanie włosów oraz modelowanie, fryzjer powinien mieć czas, by omówić z nami różne warianty nowej fryzury. Nie może nas poganiać albo też patrzeć w stresie na zegarek. Fryzjer musi mieć jasne spojrzenie, i także wtedy, kiedy odwiedzamy jego gabinet od kilku lat.

Zawsze można poprosić o dobranie nowego uczesania albo też koloru włosów, który będzie idealnie pasował do naszego typu urody, czyli wszelkich detali, takich jak nasza karnacja, figura lub też kształt głowy. Jak czujemy, że fryzjer działa jakby na wyczucie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany najnowszymi trendami, a jednocześnie w taki sam sposób strzyże pozostałepanie, to lepiej szybko zmienić salon fryzjerski. Profesjonalista, zanim przystąpi do pracy, musi dotknąć twoich włosów, żeby stwierdzić w jakim są stanie. Cała oferta jest tu: artykuły dla fryzjerów.

Musi też sprawdzić pozostałe detale, spojrzeć na skórę na głowie, by przekonać się czy nie am tu problemu. W dobrym salonie są odpowiednie kosmetyki fryzjerskie dla każdego rodzaju problemów. To znaczy, że znaleźć możemy tam specyfiki nawilżające do włosów suchszych, lekkie, które nie obciążają cienkich włosów i wiele innych. Dobry fryzjer zawsze zaopatruje się w najlepszych sklepach, w których są takie profesjonalne artykuły dla fryzjerów. Ciekawe dane: najlepsze kosmetyki fryzjerskie.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry fachowiec to również taki, który uwielbia własną pracę, a możemy to odczuć bardzo szybko, od momentu kiedy zaczyna, już od samego wejścia do salonu. Sam powinien wyglądać jak najlepiej, pokazywać czyste, ładnie ułożone włosy, musi być gustownie ubrany. Taki fachowiec przecież to w jakimś sensie też kreator mody, więc powinien świecić przykładem. Nie wspominając także o tym, iż jest on w głównej mierze wizytówką takiego salonu fryzjerskiego.