Metody leczenia otyłości


Wiele ludzi ucieka się do korzystania z różnego rodzaju diet, aby wygrać walkę z nadwagą. Tymczasem wielu z nich powraca do swej wyjściowej wagi w krótkim czasie po zakończonej kuracji odchudzającej. W efekcie dochodzi do zaostrzenia rygorów diety oraz zastąpienia poniektórych posiłków specjalnymi napojami .

Powyższy cykl tracenia, a następnie powtórnego przybierania na wadze określany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt ów może znacznie skomplikować pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Dzieje się tak ponieważ każdy cykl tracenia i powtórnego przybierania na wadze obniża możliwość przemiany materii. W rezultacie gros osób nie osiąga długotrwałego obniżenia masy ciała w oparciu wyłącznie o reżim żywieniowy.

Na rynku jest wiele środków odchudzających osiągalnych tak bez recepty, jak też wydawanych z przepisu lekarza. Mogą one działać na redukcję apetytu, bądź na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Mimo dostępności wielu popularnych środków, długotrwałe aplikowanie ich może przynieść nieprzyjemne efekty uboczne, które powodują, iż prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeżeli metody konwencjonalne nie pomogły nam stracić nadprogramowych kilogramów i zapewnić utrzymania należytej wagi, wówczas rozwiązaniem mogą być metody chirurgiczne.

Miej na uwadze, że jesteśmy na stronie (https://tortytorty.pl/14-masa-cukrowa-do-kwiatow). Czekamy na Ciebie z następnymi wpisami, które są niebywale ciekawe. Sądzimy, że namówimy Cię do kliknięcia w poniższy link.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia bariatryczna bądź chirurgia metaboliczna) w porównaniu z wcześniej wspomnianymi metodami daje najlepsze rezultaty w osiągnięciu długotrwałej utraty masy ciała. Musimy pamiętać, iż chirurgia metaboliczna niesie ze sobą ryzyko, z tej przyczyny też decyzja o takowym leczeniu nie może być podejmowana nierozważnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny nie jest panaceum samym w sobie. Powodzenie zależy od zaangażowania i samodyscypliny pacjenta pożądającego zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe i styl życia. Zobacz również informacje o resekcji rękawowej żołądka

Od wielu już lat opaska żołądkowa jest jedną z najbardziej popularnych strategii chirurgicznego leczenia otyłości . Operacja ta należy do względnie nieskomplikowanych i odwracalnych. Silikonowa opaska żołądkowa jest zakładana w górnej części żołądka. W rezultacie tego zabiegu zostaje wytworzony nowy, nieduży zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego jedzenia, co przełoży się na utratę masy ciała.

Źródło: http://www.scm.pl/