W jaki sposób wybrać doskonałą torebkę?


Wybór torebki niby jest prosty, jednak to, co widzimy na ulicy może świadczyć o tym, iż panie mają z tym kłopot. Reguły są trzy. Nie są nazbyt trudne, trudność polega jedynie na tym, iż się wzajemnie przenikają. Nad wszystkimi stoi czwarta reguła – moda. To ona każe nosić paniom raz skórzane, swobodne wory bez fasonu, natomiast zaraz potem malutkie „mydelniczki” bez względu na warunki.

torebka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Zasada pierwsza to dopasowanie torebeczki właśnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza godzina dnia, zaś okoliczność w wyższym stopniu formalna, tym torebeczka mniejsza. Duża, ciężka torba zwisająca z ramienia pani w koktajlowej sukni popsuje cały rezultat. Na okazje wieczorne odpadają torebeczki płócienne, za to sprawdzają się włoskie torebki z cekinkami czy lakierowane – zapoznaj się z cenami.

Zasada druga – im kobieta drobniejsza oraz niższa, tym torebka również mniejsza oraz posiadająca mniej dekoracji. Filigranową kobietę duża, workowata torebka zwisająca z ramienia przygniata do ziemi. Nie inaczej czyni torebka nabita kolcami, z masą frędzli, ozdobnych zamków. Kobieta wysoka, a w dodatku dobrze zbudowana, może pozwolić sobie na nie, ale z drugiej strony ta sama kobieta z maciupeńką torebeczką także nie będzie prezentować się dobrze. Panie niskie powinny wybierać raczej kwadratowe lub lekko wydłużone torebki włoskie, układające się lekko wzdłuż ciała. Zawsze doda nam masy torebka mocno odstająca od ciała, np. typu kuferek albo bardzo duża jak też sztywna, w dodatku wypełniona mnogością nadprogramowych przedmiotów.

poznaj pełną ofertę

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Wytyczna ostatnia mówi o doborze torebki do charakteru oraz odcienia stroju. Ta wytyczna rozluźniła się troszeczkę. Niemało pań nosi miejskie plecaczki w miejsce torebeczki, torebki sportowe lub na odwrót – błyszczące złotem w biały dzień. Bowiem taka moda akurat panuje. Zupełna zmiana tyczy się doboru kolorystycznego. Obecnie torebka nie musi być identyczna z obuwiem bądź kapeluszem. Torebka czarna bądź w kolorze skóry zupełnie niczym się nie powinna przejmować, gdyż pasuje na ogół zawsze. Ale torebka oryginalna, ogromnie kolorowa bądź wzorzysta, doskonale stylistycznie dobrana, może przydać strojowi nowej jakości.
Pewne z tych zasad można zastosować również jeżeli idzie o torby męskie.