Sposob na młodość czyli skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej


Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodziej. Wiele zależy również od naszych genów. Faktem jest, że po jednych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się świetnie.

Naturalnie trzeba dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, jednak na proces starzenia się nie mamy wpływu. Aktualnie jednak nasza kultura narzuca nam model życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak wszechobecny trend pozwolił na skuteczny rozwój medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Często po młodość w kremie udajemy się już nie do drogerii, ale do dermatologa-kosmetologa. Nowoczesne zabiegi są zazwyczaj bardziej skuteczne, chociaż ich ceny są stosunkowo spore i nie każdego stać na taki luksus. Zasadniczo medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość dogłębnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to nowoczesna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy chcemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż klasyczny zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niewielkie skutki uboczne w postaci zaczerwienia i obrzęku, które goją się z czasem. Inne informacje na

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w magiczny sposób odjąć sobie 15 lat to botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega procedura wstrzykiwania botoksu (szczegóły), szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród celebrytów. W prasie kolorowej często komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt “przed i po”. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne rezultaty są nietrwałe i po jakimś czasie należy wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wielu tego typu podskórnych zbiegów, również i tu powinniśmy liczyć z faktem, że pacjenci mogą czuć pewien dyskomfort. Ceny botoksu mieszczą się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz naturalnie oferty gabinetu.