Kupiłeś yorka? Sprawdź, co ci się przyda, by właściwie się nim opiekować


Psiak w domu potrafi dać ogrom radości. Szczególnie, gdy mamy własne podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem nie sprawiała trudności oraz dawała psiakowi wszystko, co jest mu potrzebne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Mając własny dom może się okazać, że piesek znalazł dziurę w siatce, toteż poszedł na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca albo – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej racji gdy tylko pies trafia do naszego domu, musimy wraz z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można dobrać w rozmaitych kolorach, dopasowując ją np. do obroży.

Do drugiej grupy istotnych produktów zaliczają się miski plastikowe albo metalowe, do których nakładamy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Potrzebna jest też miseczka na wodę, a by nie mieć kłopotów z czystością dobrze jest kupić specjalną podkładkę pod miski. Użyteczny jest również pojemnik www.maragency.pl/kategoria/podziemne/grp/11 na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Co więcej taki pojemnik maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/prasa-komorowa/98 znakomicie chroni przed nie zawsze miłą wonią karmy, co do tej pory roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można myć w zmywarkach oraz posiadają specjalną łyżkę do wkładania karmy – . Pieskowi trzeba także przygotować specjalne posłanie, np. w postaci poduszki, gąbki czy legowiska – domku, idealnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie i bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, by czasami móc je odświeżyć. Aby nasz przyjaciel ładnie wyglądał, przydatna jest jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnacji zębów – specjalna szczoteczka oraz pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można również zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, sierść zaś pozostawia miękką oraz błyszczącą. Akcesoria dla yorków na pewno dostaniesz w sklepie zoologicznym w twoim mieście, ale możesz też poszukać sklepów internetowych, w których szybko zapoznasz się z propozycjami pożądanych artykułów, np. sklep dla yorków. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów, ponieważ legowisko ma być miejscem przyjemnego snu, a plastikowa miska nie wydzielać szkodliwych dla zdrowia związków.